StoryEditor
Producenci
22.01.2020 00:00

P&G wyróżniony na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

Inicjatywy Procter & Gamble zostały wyróżnione w Lighthouse Report, przygotowanym z okazji Światowego Forum Ekonomicznego Davos 2020. Przedstawione projekty są wynikiem szerokiej współpracy firmy z przedstawicielami biznesu, instytucjami, organizacjami rządowymi i pozarządowymi oraz społeczeństwem obywatelskim.

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos przedstawiciele rządów, instytucji, organizacji oraz globalnych firm wspólnie tworzą rozwiązania oraz przedstawiają zobowiązania, które będą miały realny wpływ na życie obywateli wszystkich państw. Największe wyzwania stojące przed przedstawicielami biznesu oraz polityki i innych interesariuszy dotyczą obszarów gospodarki, zrównoważonego rozwoju, technologii, społeczeństwa, geopolityki i przemysłu.

Wyróżnione w corocznie publikowanym „Lighthouse Report” inicjatywy są przykładem dobrych praktyk i długoterminowych rozwiązań tych wyzwań oraz stanowią inspirację, służącą przyspieszeniu działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. 

Wśród projektów inicjowanych lub realizowanych w partnerstwie z P&G znalazły się takie przedsięwzięcia, jak Alliance to End Plastic Waste (Światowy Sojusz na rzecz Walki z Plastikiem), Consumers Beyond Disposability i LoopTM Alliance czy Holy Grail, dotyczące tematyki gospodarki obiegu zamkniętego, a także segregacji, odzyskiwania i przetwarzania odpadów plastikowych. Celem tych partnerstw jest wypracowanie rozwiązań, które pozwolą na szybkie wprowadzenie standardów i rozwiązań na szeroką skalę. 

Z kolei Inicjatywa 50L Home jest próbą rozwiązania globalnego problemu, jakim jest kryzys wodny, dotykający aż 14 z 20 największych aglomeracji, wśród których znajdują się Los Angeles, Tokio i New Delhi. Celem tej zainicjowanej przez P&G koalicji firm, decydentów oraz lokalnych wspólnot jest stworzenie i wdrożenie na szeroką skalę innowacyjnych rozwiązań dla domu, pozwalających stawić czoła problemom niedoboru wody w obszarach miejskich. 

W krajach zmagających się z całkowitym brakiem pitnej wody, P&G w ramach wyróżnionej w raporcie inicjatywy Children's Safe Drinking Water, zapewniła już 15 miliardów litrów czystej wody. Do 2025 roku firma zobowiązała się do dostarczenia kolejnych 10 miliardów litrów. 

Chcąc stawić czoła nierównościom płciowym, które często stanowią barierę w dostępie do edukacji, powstała inicjatywa „Always” Keeping Girls at Schools. Platforma #SeeHer to koalicja ponad 70 firm, której celem jest stworzenie standardów, dzięki którym wizerunek kobiet w przekazach reklamowych będzie przedstawiany pozytywnie, obiektywnie i bez tworzenia stereotypów. 

P&G obsługuje konsumentów na całym świecie i posiada jedno z największych portfolio marek, w tym Always, Ambi Pur, Ariel, Gillette, Head & Shoulders, Lenor, Olay, Oral-B® Pampers, Pantene oraz Vicks. P&G prowadzi działalność w ok. 70 krajach na całym świecie. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 18:08