Połowa managerów koncernu P&G to kobiety.
– czytamy w komunikacie firmy.
Kobiety w P&G w Polsce
W Polsce P&G zbliża się do osiągnięcia podobnych proporcji kobiet i mężczyzn. Obecnie już 48 proc. stanowisk kierowniczych zajmują menadżerki. W 2022 roku ponad połowę osób promowanych na kolejne szczeble zarządzania stanowiły kobiety. Podobne tendencje dotyczą też działów firmy, w których tradycyjnie moża się spodziewać większej reprezentacji mężczyzn. Ogólnie w sektorze IT kobiety to zaledwie 30 proc. wszystkich zatrudnionych (Raport„Kobiety w IT” No Fluff Jobs), w P&G jest ich 42 proc. W fabryce Gillette w Łodzi w 2014 roku było niecałe 23 proc. menadżerek, a obecnie jest ich już 40 proc.
Zobowiązanie P&G do dążenia do równej reprezentacji, nie dotyczy tylko stanowisk managerskich czy biurowych. Firma dąży do tego, by także na stanowiskach inżynieryjnych i technicznych było tyle samo kobiet, co mężczyzn.
Justyna Rymkiewicz, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej P&G w Europie Centralne, mówi:
P&G dąży do wyeliminowania stereotypów dotyczących płci
P&G było w Polsce jednym z pionierów wprowadzających dodatkowy płatny urlop tacierzyński, z którego od momentu jego wprowadzenia w 2019 roku skorzystało ponad 350 ojców. W działania na rzecz wsparcia równości w rodzinie angażują się również marki. Marka Gillette jest strategicznym partnerem fundacji „Share the Care”, która promuje partnerski model rodziny i zaangażowane ojcostwo.
P&G dąży także do wyeliminowania stereotypów dotyczących płci w swoich przekazach reklamowych. Firma postawiła sobie za cel, aby jej reklamy były tworzone w równym stopniu przez mężczyzn, co przez kobiety.
– dodaje Justyna Rymkiewicz.