StoryEditor
Producenci
20.04.2021 00:00

P&G chwali się dobrymi wynikami finansowymi. Tylko jeden segment ze spadkiem

Firma Procter & Gamble odnotowała sprzedaż netto w trzecim kwartale roku fiskalnego 2021 w wysokości 18,1 mld dolarów, co oznacza wzrost o 5 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Koncern P&G utrzymał swoje prognozy dotyczące całkowitego wzrostu w roku fiskalnym 2021 i organicznego wzrostu sprzedaży na poziomie od 5 do 6 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem obrotowym. Oczekuje się, że kurs wymiany walut będzie mniej więcej neutralny dla wzrostu sprzedaży w roku podatkowym.

Oto jak radziły sobie poszczególne segmenty Procter&Gamble:

Sprzedaż organiczna w segmencie kosmetyków (Beauty) wzrosła o 7 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Sprzedaż organiczna produktów do pielęgnacji skóry i higieny osobistej (Skin and Personal Care) zanotowała wzrost o wysoką liczbę jednocyfrową, głównie dzięki pozytywnemu wpływowi wzrostu marki super premium SK-II, innowacjom premium w Ameryce Północnej oraz wyższym cenom.

Sprzedaż organiczna kosmetyków do pielęgnacji włosów (Hair Care) zwiększyła się o wysoką jednocyfrową liczbę, na czele z Chinami, ze względu na innowacje, wzrost dystrybucji i krótki okres bazowy z powodu przestojów związanych z pandemią. Wzrost cen związany z dewaluacją również przyczynił się do wzrostu sprzedaży produktów do pielęgnacji włosów.

Organiczna sprzedaż segmentu produktów do golenia wzrosła o 4 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Sprzedaż organiczna sprzętu AGD wzrosła o ponad 20 proc. ze względu na zwiększony popyt na produkty do golenia i stylizacji w domu, innowacje i wyższe ceny. Sprzedaż produktów organicznych do golenia (Shave Care) pozostała niezmieniona, ponieważ wzrost cen związany z dewaluacją oraz wzrost liczby kobiecych maszynek do golenia zostały zrównoważone spadkiem konsumpcji męskich maszynek do golenia z powodu zmniejszonej częstotliwości golenia.

Sprzedaż organiczna segmentu tkanin i środków czystości (Fabric and Home Care) zwiększyła się w tym kwartale o 7 proc.
 
Sprzedaż organiczna segmentu produktów dla niemowląt, kobiet i rodziny (Baby, Feminine i Family Care) spadła o 1 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Sprzedaż organiczna segmentu produktów zdrowotnych (Health Care) wzrosła w tym kwartale o 3 procent. Sprzedaż produktów organicznych do pielęgnacji jamy ustnej (Oral Care) z kolei urosła o wysoką liczbę jednocyfrową, napędzana innowacjami i pozytywnym wpływem wzrostu produktów premium.
 
Raport finansowy skomentował David Taylor, prezes, prezes i dyrektor generalny koncernu P&G. 

- Osiągnęliśmy kolejny kwartał solidnych wyników operacyjnych, finansowych i finansowych w trudnym środowisku operacyjnym” - powiedział.  - Wciąż koncentrujemy się na realizacji naszej strategii produktywności, konstruktywnych zakłóceń oraz poprawie organizacji i kultury P&G. Strategia ta umożliwiła nam zbudowanie silnej dynamiki biznesowej przed pandemią Covid i przyspieszenie naszych postępów w czasie kryzysu i pozostaje właściwą strategią zapewniającą zrównoważony wzrost i tworzenie wartości w perspektywie długoterminowej - dodał.
 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 20:03