StoryEditor
Producenci
19.06.2023 00:00

Oriflame mianuje Annę Malmhake na stanowisko dyrektorki generalnej i prezeski

Anna Malmhake jest szwedzką dyrektorką biznesową specjalizującą się w FMCG i technologii konsumenckiej. Jest absolwentką Uniwersytetu Sztokholmskiego i posiada tytuł licencjata w dziedzinie nauk społecznych, biznesu i prawa. / Linkedin Anny Malmhake
Oriflame ogłasiło nominację Anny Malmhake na nową dyrektorkę generalną i prezeskę. Malmhake przejmie stanowisko od Magnusa Brännströma, który wcześniej ogłosił swoją decyzję o rezygnacji po 18 latach ze stanowiska CEO. Anna Malmhake ma bogate doświadczenie zdobyte na stanowiskach kierowniczych w kilku globalnych firmach z branży dóbr konsumpcyjnych. Po raz pierwszy dołączyła do Oriflame jako członkini zarządu w 2014 roku.

Anna Malmhake uzyskała tytuł licencjata nauk społecznych, biznesu i prawa na Uniwersytecie Sztokholmskim. Karierę rozpoczęła w 1991 roku w firmie Procter & Gamble w Szwecji, a w 1996 roku dołączyła do firmy Coca-Cola w Sztokholmie, gdzie zajmowała różne stanowiska marketingowe. Do Motoroli dołączyła w 2003 roku, obejmując stanowiska w Szwecji, Londynie i Chicago. W 2007 roku Anna związała się z Absolut Company jako Global Brand Director, a w 2011 roku przeniosła się do Dublina, gdzie pełniła funkcję prezesa i dyrektora generalnego Irish Distillers. Pięć lat później została mianowana prezesem i dyrektorem generalnym The Absolut Company w ramach Pernod Ricard. W 2020 roku Anna objęła stanowisko Dyrektora Zarządzającego Go-To-Market EMEA Region w Activision Blizzard, jednej z wiodących światowych firm gamingowych.

Anna jest kierującą się wartościami i zorientowaną na wyniki liderką biznesową, znaną z kierowania udanymi transformacjami. Dzięki bogatemu doświadczeniu marketingowemu i handlowemu w globalnej branży dóbr konsumpcyjnych wnosi wyjątkową wiedzę strategiczną, efektywność operacyjną i doświadczenie zarówno na rynkach o ugruntowanej pozycji, jak i na rynkach wschodzących. Ma doskonałe przygotowanie do przejęcia pałeczki po wyjątkowych zasługach Magnusa Brännströma dla firmy. W imieniu Zarządu witam Annę w jej nowej roli operacyjnej. Jestem przekonany, że Anna pomoże nam w pełni wykorzystać potencjał modelu sprzedaży społecznościowej Oriflame, zapewniając długoterminowy wzrost i tworzenie wartości – powiedział Alexander Af Jochnick, Prezes Zarządu.

Anna Malmhake dołącza do Oriflame jako dyrektorka generalna i prezeska 1 czerwca 2023 roku i pozostaje członkinią zarządu Oriflame. Będzie pracować w biurze w Wielkiej Brytanii. Magnus Brännström będzie wspierał Oriflame i Malmhake podczas przekazania do końca czerwca 2023 roku.
 
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.11.2024 11:45
Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?
Rituals Cosmetics

Rituals Cosmetics do 2050 roku osiągnie zerową emisję gazów cieplarnianych. To jedno ze zobowiązań marki, która w realizacji swoich planów środowiskowych ma duże osiągnięcia.

Rituals Cosmetics do 2050 roku osiągnie zerową emisję gazów cieplarnianych. To jedno ze zobowiązań marki, która w realizacji swoich planów środowiskowych ma duże osiągnięcia.

Marka Rituals Cosmetics sukcesywnie zmniejsza emisję gazów cieplarnianych, redukując tym samym swój ślad węglowy. Marka podjęła zobowiązanie, że do 2050 r. osiągnie zerową emisję netto. Jest to jedno ze zobowiązań środowiskowych marki, która w opublikowanym właśnie Raporcie Zrównoważonego Rozwoju podsumowuje to, co do tej pory udało jej się osiągnąć.

W 2023 r. 65 proc. produktów marki zawierało co najmniej 90 proc. składników naturalnego pochodzenia. Produkty z możliwością ponownego napełnienia oraz odpowiadające im wkłady stanowiły ponad 24 proc. sprzedaży, która wzrosła o 19 proc. w porównaniu z 2022 r.

Dzięki takim wyborom konsumentów, którzy kupowali wkłady uzupełniające poszczególnych produktów, marka zaoszczędziła w 2203 r. ponad tonę materiałów, ponad 2 mln ton 2 270 ton ekwiwalentu CO2 i 26,6 miliona litrów wody.

Wszystkie materiały, z których wytwarzane są opakowania produktów marki nadają się do recyklingu lub są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Firma zwiększyła odsetek przetworzonego aluminium w opakowaniach pianek pod prysznic w żelu oraz musów do ciała do 99 proc.

Opakowania kremów do ciała oraz masek do ciała są wykonywane w minimum 95 proc. z plastiku pochodzącego z recyklingu (PCR PET). Zwiększenie udziału tego materiału w opakowaniach dwóch rodzajów produktów pozwoliło w ubiegłym roku zaoszczędzić 1 005 289 kg pierwotnego plastiku.

Kolejnym krokiem będzie zmiana słoików i butelek PET w opakowania zawierające ponad 70 proc. PCR PET, aby do końca 2025 r. w produkcji opakowań wykorzystywać już wyłącznie PET pochodzący z recyklingu.

Rituals Cosmetics to luksusowa marka oferująca produkty do pielęgnacji ciała, twarzy oraz włosów oraz zapachy do domu. Firma powstała w 2000 roku w Amsterdamie. Jej produkty, poprzez sieć ponad 1 tys. sklepów, 4,2 tys. punktów w ramach shop-in-shop oraz pięciu obiektów SPA, obecne są w 36 krajach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 14:21