StoryEditor
Producenci
20.09.2023 13:00

OnlyBio skorzystało z efektu IKEA; kosmetyki stworzone z pomocą internautów już w drogeriach Rossmann

Nowe kosmetyki zostały zgrupowane w serie Kapibara OMOniara, All inclusive, HAIRmoniada i ME(LODY). / OnlyBio
W lipcu bieżącego roku marka OnlyBio zorganizowała konkurs, w którym internautki i internauci z TikToka mieli możliwość wyrażenia swoich preferencji dotyczących zapachu, składu, koloru opakowania i nazwy nowej serii kosmetyków OnlyBio. Teraz cała seria produktów Hair in Balance jest dostępna w sklepach Rossmann na terenie całej Polski oraz w sklepie internetowym marki.

W lipcu marka OnlyBio przeprowadziła konkurs, w którym użytkownicy TikToka mieli okazję wyrazić swoje preferencje dotyczące zapachu, składu, koloru opakowania i nazwy nowej serii kosmetyków OnlyBio. Zwycięzcy konkursu zostali uhonorowani umieszczeniem na opakowaniach produktów swoich nicków. Teraz te różnorodne kosmetyki do świadomej pielęgnacji ciaa włosów, stworzone przez społeczność online i dostosowane do różnych potrzeb konsumenckich, są dostępne na specjalnych stanowiskach w sklepach Rossmann na terenie całej Polski.

W serii znalazły się kosmetyki "włosomaniackie", a więc dedykowane osobom dbającym świadomie o włosy, oraz do pielęgnacji ciała; na standach klienci i klientki znajdą żele pod prysznic, szampony, odżywki, wcierki, olejki i inne produkty. Pozwolenie fanom i fankom marki na aktywny udział w procesie tworzenia produktów to przykład wykorzystania tzw. efektu IKEA. Efekt IKEA to zjawisko, w którym klienci lub użytkownicy biorący czynny udział w procesie tworzenia lub personalizacji produktu stają się bardziej związani emocjonalnie z tym produktem, a co za tym idzie również z marką.

Czytaj także: Współpraca E.Wedel i OnlyBio, czyli kosmetyki pachnące jak wedlowskie słodycze

– Po raz pierwszy w Polsce społeczność internetowa będzie miała wpływ na tworzenie całej linii produktów kosmetycznych. Nasi obserwatorzy często piszą do nas z propozycjami zapachów czy konkretnych produktów. To nas skłoniło do oddania naszej limitowanej linii w ich ręce. Podjęliśmy się tego wyzwania razem z naszym partnerem – drogeriami RossmannJoanna Wierzbicka, dyrektorka marketingu OnlyBio.life.

Nazwa tego zjawiska pochodzi od popularnej szwedzkiej firmy meblarskiej IKEA, która znana jest z zestawów mebli do samodzielnego montażu przez klienta. Udział w tworzeniu produktu, nawet na etapie personalizacji czy montażu, buduje więź między klientem a produktem oraz zwiększa poczucie własności i zaangażowania, a badania wskazują, że konsument wręcz zawyża wartość towaru, do zbudowania którego przyłożył rękę, ponieważ odruchowo wlicza w nią czas poświęcony przez siebie. To podejście jest coraz częściej wykorzystywane przez firmy, aby wzmocnić lojalność klientów i stworzyć produkty bardziej dostosowane do ich potrzeb.

Opakowania, nazwy i aromaty tych produktów zostały wybrane przez społeczność online. Cała seria kosmetyków Hair in Balance jest teraz dostępna w sklepach Rossmann na terenie całej Polski oraz w sklepie internetowym marki pod adresem www.onlybio.life, ale tylko w okresie od 16 września do 2 października.

Czytaj także: OnlyBio.life wspiera lokalną drużynę siatkarek

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 11:53