StoryEditor
Producenci
08.03.2021 00:00

Olivia Plum, nowe linie kosmetyków dla każdej kobiety

Olivia Plum Naturally with Love – tak brzmi hasło marki – krótkie, proste i przejrzyste kompozycje powstały w oparciu o starannie wyselekcjonowane składniki. Jest to polska marka stworzona przez Annę Śliwińską. Rok 2021 firma rozpoczęła od wprowadzenia nowego produktu – nawilżającej esencji tonizującej DASH. Tonik dostępny jest w różnych zestawach, które idealnie sprawdzą się na Dzień Kobiet.

Odprężające, pielęgnujące skórę codzienne rytuały są możliwe dzięki różnorodnym zestawom kosmetyków. Starannie dobrane preparaty wraz z dołączonymi  akcesoriami, takimi jak roller do twarzy czy szczotka do masażu ciała, tworzą kompletny zestaw do porannych lub wieczornych zabiegów domowego SPA.

Miłość do podróży i natury stała się impulsem do powstania marki Olivia Plum, tworzącej kosmetyki naturalne o najwyższej jakości. Krótkie, proste i przejrzyste kompozycje powstałe w oparciu o starannie wyselekcjonowane składniki wchodzą w skład zestawów do codziennego rytuału pielęgnacyjnego – mówi Anna Śliwińska, założycielka Olivia Plum.

Nowości z oferty Olivia Plum są wprowadzane z myślą o różnych potrzebach kobiet. Nawilżająca esencja tonizująca DASH stanowi pierwszy etap w codziennej pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. W skład produktu wchodzi odpowiadający za nawilżenie skóry niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, działająca tonizująco woda różana i aloesowa, zielona herbata o cechach antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych oraz kompleks pre- i probiotyków, które wspierają mikrobiom skóry.

Debiutancka seria naturalnych toników do twarzy, to kosmetyki nad którymi bardzo długo pracowaliśmy. Udało nam się zachować maksymalnie krótki skład, zachowując jednocześnie prawdziwą moc składników, dzięki temu poprawi się kondycja skóry oraz powróci jej równowagę i witalności – wyjaśnia Anna Śliwińska.

Po zastosowaniu toniku, skóra jest świeża i gładka w dotyku. Wzmacnia działanie kolejnych kroków pielęgnacji. Tonik sprzedawany jest w szklanej butelce o pojemności 100 ml w cenie 59 zł. Można go kupić pojedynczo lub nabyć w zestawie prezentowym. Beauty Box Audrey (w cenie 109 zł) przeznaczony jest do porannej pielęgnacji skóry twarzy. W skład zestawu wchodzi mini wersja toniku DASH oraz roller do masażu twarzy wykonany ze 100% naturalnego jadeitu zwanego także „kamieniem młodości”. Kolejny zestaw prezentowy, Rytuał Nawilżający (229 zł) zawiera pełnowymiarową wersję esencji DASH, jadeitowy roller oraz bestseller marki: nawilżające serum DRIP.

Oprócz zestawów z tonikiem DASH, Olivia Plum oferuje także Beauty Boxy Coco i Grace (nazwane na cześć znanych i silnych kobiet), które, pięknie opakowane, stanowią idealny upominek. Zestaw prezentowy Coco, w zależności od wybranej opcji, składa się z rollera do masażu twarzy z jadeitu lub różowego kwarcu oraz serum. Z kolei w 2 wariantach zestawu prezentowego Grace można znaleźć roller, gua sha, olejek do masażu i próbki serum. Każdy z boxów jest doskonałym wstępem do rozpoczęcia domowego rytuału pielęgnacyjnego dla Ciebie lub bliskiej Ci kobiety.

Zestawy prezentowe można kupić na stronie: www.oliviaplum.pl

materiał partnera
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 16:33