StoryEditor
Producenci
23.12.2022 00:00

NPD Group: łazienka zero waste przyszłością oczekiwań kosumenckich

Według najnowszego raportu, przedstawionego przez grupę badawczą The NPD Group, segment ten rozwija się od początku roku znacznie bardziej niż cały rynek kosmetyków selektywnych. Refille, dolewki i kosmetyki w kostce zaczynają być coraz popularniejsze jako alternatywy dla tradycyjnych.

Rosnąca popularność kosmetyków w postaci stałej (np. szamponów w kostce) sprawił, że przemysł kosmetyczny stanął przed przymusem znalezienia metody radzenia sobie z problemem odpadów z tworzyw sztucznych. Z drugiej strony rośnie sprzedaż refilli do wcześniej zakupionych, oryginalnych opakowań, lub niemarkowych pojemników, i wygląda na to, że ten wybór zakorzenia się w zakupach konsumentów nawyki i zachowania. Według danych opublikowanych przez The NPD Group, sprzedaż wkładów i refilli wzrosła o 50 proc. między styczniem a październikiem 2022 r. we Francji.

Wyniki refilli i produktów wielokrotnego napełniania na selektywnym rynku kosmetycznym bardzo dobrze wróżą nie tylko markom i dystrybutorom, ale także środowisku. Konsumenci, którzy są coraz bardziej wyczuleni na kwestie zrównoważonego rozwoju i świadomi wpływu, jaki wywierają na planetę, sprawiają, że obserwujemy wzrost sprzedaży selektywnych produktów kosmetycznych wielokrotnego napełniania”, wyjaśnia Mathilde Lion, Beauty Expert Europe w The NPD Group.

Podczas gdy produkty higieniczne i produkty do pielęgnacji skóry stopniowo przyjmują format kostek oraz dolewek, (na przykład The Body Shop pracuje nad wprowadzeniem go we wszystkich swoich sklepach), to producenci mający w ofercie zapachy — np. Mustela, L‘Occitane i Yves Rocher — zaczynają oferować klientom flakony wielokrotnie napełnialne. Chociaż trend na refille i dolewki w przemyśle perfumeryjnym rozwija się na całym świecie, Francja jest w awangardzie tej praktyki. Według The NPD Group wkłady i refille stanowią 8 proc. sprzedaży w kategorii pielęgnacji we Francji, w porównaniu do 6 proc. w Europie i 3 proc. w Ameryce Północnej. Szczególnie atrakcyjne dla konsumentów są flakony na perfumy wielokrotnego użytku, których sprzedaż wzrosła o 56 proc. od początku roku i stanowią nie mniej niż 6 proc. rynku perfum.

Czytaj także: Coty wprowadza pierwsze perfumy Chloé wielokrotnie napełnialne z certyfikatem C2C

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 09:05