StoryEditor
Producenci
13.06.2022 00:00

NielsenIQ wytypował najlepsze innowacje roku 2021

Zwycięzcy Breakthrough Innovation Polska to także produkty kosmetyczne i chemii domowej. Na ich sukces złożyły się m.in. atrakcyjna propozycja konsumencka, optymalne ceny i współpraca z detalistami.

Breakthrough Innovation Polska 2021 to najlepsze innowacje wytypowane przez NielsenIQ. Na wysoką ocenę wyróżnionych produktów złożyły się m.in. dobra identyfikacja potrzeby, atrakcyjna propozycja konsumencka, efektywne opakowanie i pozytywne doświadczenie po wypróbowaniu produktu. Do pełnego sukcesu potrzebna była jeszcze dobra aktywacja innowacji, czyli adekwatny plan marketingowy, dobór portfolio produktowego, optymalne ceny i współpraca z detalistami.

Jedną z potrzeb świadomego konsumenta jest naturalność produktów. Innowacją którą w tej kategorii została wyróżniona przez NielsenIQ są kosmetyki Stars from the stars docenione za dobry i czysty skład produktów oraz lokalność pochodzenia.

Kolejną dostrzeżoną w rankingu potrzebą jest zero waste i recykling. W nią wg firmy badawczej znakomicie wpisują się płyny do płukania tkanin Lenor, które wyróżnione zostały za butelki wykonane z tworzyw sztucznych pochodzących w 100 proc. z recyklingu i nadających się do recyklingu.

Linia tych produktów została też doceniona za umiejętne wykorzystanie potencjału e-commerce – zarówno jako jednego z obowiązkowych kanałów sprzedaży, ale też obszaru pozwalającego dotrzeć z produktem do nowych nabywców i przełamanie ograniczeń sklepów stacjonarnych.

Eksperci Nielsen IQ docenili też produkty Lenor, a także tusz do rzęs Maybelline New York Sky High za  wykorzystanie siły ich marek. Polega ono na rozwoju innowacji w kategoriach, które już osiągnęły sukces na rynku.

Tusz Maybelline New York zwrócił też uwagę analityków firmy badawczej ze względu na umiejętne wykorzystanie rosnącej roli social mediów i zaangażowania influencerów do promowania nowych produktów i poszerzana grupy odbiorców.

Raport Breakthrough Innovation Polska zwraca też uwagę, że w ostatnich 30 latach na polski rynek weszły produkty, które dziś są bestsellerami w swoich kategoriach. Wśród nich wymienia Podkład L’Oréal  True Match,który pojawił się w 2006 roku, płyn do mycia naczyń Fairy Platinum (2009), antyperspirant Nivea Invisible (2011), Ariel All in 1 Pods (2013), żel pod prysznic Le Petit Marseillais (2014) czy poprzednia wersja tuszu Maybelline Sky High (2021).

Czytaj też: Dla polskich konsumentów liczy się przede wszystkim cena produktu [Nielsen IQ]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 05:12