StoryEditor
Producenci
17.10.2019 00:00

Nielsen: Konsumenci wybiorą ekologiczne kosmetyki, jeśli będą mieli do nich dostęp

40 proc. polskich konsumentów jest zainteresowanych ekologią, jest to dla nich ważna wartość, chcą kupować produkty ekologiczne lub naturalne. Odpowiedź na te trendy to dla producentów być albo nie być w segmencie kosmetyków ekologicznych – powiedziała Beata Kaczorek, consumer and shopper director w Nielsen Polska podczas Forum Branży Kosmetycznej 2019, które odbyło się 3 października w Warszawie.

40 proc. polskich konsumentów jest zainteresowanych ekologią, jest to dla nich ważna wartość, chcą kupować produkty ekologiczne lub naturalne. Branża kosmetyczna powinna mieć świadomość takich oczekiwań – powiedziała Beata Kaczorek, consumer and shopper director w Nielsen Polska podczas Forum Branży Kosmetycznej 2019, które odbyło się 3 października w Warszawie.

Beata Kaczorek podkreśliła, że w Polsce jesteśmy ciągle na początku naturalnego trendu, ale dane są bardzo obiecujące. – Te 40 proc. to część społeczeństwa, która jest świadoma i wie, jakie ma oczekiwania wobec produktów naturalnych, w tym kosmetyków – stwierdziła Beata Kaczorek.

Dane sprzedażowe pokazują wysokie wzrosty segmentu kosmetyków naturalnych, bo od 50 do aż 90 proc. – Sprzedaż naturalnych i ekologicznych kosmetyków do twarzy rośnie rok do roku o 50 proc. W przypadku past do zębów jest to już 90 proc. Wciąż jednak udziały segmentu eko w całym rynku kosmetyków są jednoprocentowe – zaznaczyła Beata Kaczorek.

Zdaniem Nielsena sprzedaż kosmetyków naturalnych i ekologicznych będzie nadal rosła. – To pewne, patrząc na kraje Europy Zachodniej, gdzie ta świadomość ekologicznych zachowań jest większa. Widać że Polska podąża za tym trendem – stwierdziła Beata Kaczorek. Podkreśliła, że ekologia i naturalność to trendy, które wyraźnie wybiły się w tematach i dyskusjach prowadzonych podczas tegorocznego Forum Branży Kosmetycznej. – Konsumenci kupują kosmetyki ekologiczne, ich sprzedaż rośnie. Jeśli będą mieli dostęp do tego rodzaju produktów w ofercie producenta – właśnie je wybiorą. Odpowiedź na te trendy to dla producentów być albo nie być w segmencie kosmetyków ekologicznych – zaznaczyła Beata Kaczorek.Patrząc po tym jak zachowują się konsumenci, dla producentów odpowiedź na te trendy to być albo nie być w segmencie kosmetyków ekologicznych.

Szczególnie ciekawe jest, że naturalny trend w biznesie kosmetycznym w większym stopniu kreują małe marki. – Dzisiejszy konsument nie polega już na dużej, znanej marce. Nie potrzebuje już nazwy, żeby kupić produkt – podsumowała Beata Kaczorek.

Forum Branży Kosmetycznej to konferencja B2B poświęcona biznesowi kosmetycznemu, informująca o najważniejszych trendach na tym rynku, łącząca przemysł z handlem. Organizatorem Forum Branży Kosmetycznej jest Wydawnictwo Gospodarcze, wydawca magazynów B2B "Wiadomości Kosmetyczne" i "Wiadomości Handlowe" oraz portali wiadomoscikosmetyczne.pl i wiadomoscihandlowe.pl. 7. Edycja Forum odbyła się 3 października br. w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

Firma badawcza Nielsen przedstawiła podczas Forum Branży Kosmetycznej 2019 analizę trendu naturalności w wykładzie pt. „Naturalność i ekologia – jedne z najważniejszych działań oczekiwanych od marek beauty”. O wyzwaniach, jakie stoją przed producentami kosmetyków eksperci dyskutowali także w debacie pod hasłem „Kosmetyki naturalne częścią filozofii życia współczesnych konsumentów – fakt czy deklaracje?”.

Beata Kaczorek, consumer and shopper director i Agnieszka Krzesińska-Jagiełlo, client business partner w firmie badawczej Nielsen Polska, podczas Forum Branży Kosmetycznej 2019. Firma Nielsen była partnerem merytorycznym wydarzenia. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
21.01.2025 12:25
Kosmetyki Rihanny zyskują nowego dużego dystrybutora online
Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beautyfentyskin

Marki kosmetyczne Rihanny: Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum będą od 22 stycznia dostępne online w brytyjskim sklepie kosmetycznym Cult Beauty.

Rihanna, czyli była piosenkarka, która odniosła globalny sukces dzięki swoim działaniom w biznesie kosmetycznym, wciąż nie ustaje w ekspansji. Marki Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum Rihanny wchodzą już 22 stycznia do oferty internetowego sklepu kosmetycznego Cult Beauty.

Rihanna stworzyła Fenty Beauty w 2017 roku, skupiając się początkowo na niezwykle szerokiej, bogatej gamie odcieni podkładów. Dodatkowo opracowane przez Fenty formuły chwalone były przez użytkowniczki o różnych typach i rodzajach cer, zyskując popularność na całym świecie dzięki swojej uniwersalności.

W 2020 roku Fenty wprowadziło na rynek swoją czystą, wegańską i przyjazną dla środowiska linię kosmetyków do pielęgnacji skóry Fenty Skin, jeszcze bardziej wzmacniając swój przekaz dostarczania „prostych i skutecznych rozwiązań kosmetycznych dla wszystkich”. Niedługo potem, w 2021 roku, na rynek trafił kolejny produkt – Fenty Eau de Parfum.

Obecnie kosmetyki Rihanny dostępne są na brytyjskim rynku w sieciach Selfridges, Sephora i Boots. Teraz przez wprowadzenie ich do oferty Cult Beauty staną się jeszcze bardziej przystępne, mając szansę dotrzeć do jeszcze większej liczby konsumentów na całym świecie.

Kiedy tworzyliśmy Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum, naprawdę chodziło o przełamanie globalnych granic, dotyczących piękna. Odcienie, które mówią same za siebie, wyjątkowa dostępność, i produkty, które zawsze spełniają oczekiwania – komentuje Rihanna wprowadzenie swojej marki do Cult Beauty. – Zawsze było dla mnie ważne, aby Fenty było dostępne dla jak największej liczby konsumentów, przez rozwijanie naszej wyjątkowej społeczności.

Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beauty, w tym Pro Filt’r Soft Matte Longwear Foundation, Gloss Bomb Universal Lip Luminizer, olejki nawilżające i wzmacniające do ust Fenty Treatz Hydrating, produkty do pielęgnacji skóry, a także ciepły, kwiatowy zapach Fenty Eau de Parfum.

Czytaj też: Marki kosmetyczne celebrytów, które przyciągały uwagę w 2024 roku

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 11:37