StoryEditor
Producenci
07.03.2024 15:33

Nie żyje Sydell Miller, założycielka marek Matrix i Ardell

Sydell Miller była filantropką, przedsiębiorczynią i innowatorką. / Sydell Miller Trust
Założycielka Matrix, Sydell Miller, zmarła w domu 25 lutego w wieku 86 lat. Miller i jej zmarły mąż Arnold Miller, którego poślubiła w 1958 r., założyli w 1971 r. markę sztucznych rzęs Ardell (będącą kombinacją ich imion), a następnie firmę zajmującą się profesjonalną pielęgnacją włosów. Matrix Essentials Inc. w 1980 r. Według nekrologu, Arnold, który był wówczas stylistą fryzur, zaprosił Sydell na randkę, gdy ta siedziała na krześle w jego salonie, a tydzień później poprosił ją o rękę.

Po ślubie z właścicielem salonu i stylistą fryzur Arniem Millerem w 1958 roku, para stworzyła Ardell, pierwszą na świecie markę gotowych do zastosowania i niewidocznych pasków do rzęs. W 1980 roku para była współzałożycielką Matrix Essentials Inc., linii produktów do koloryzacji i pielęgnacji włosów, która rozszerzyła się na stylizację za pomocą Vavoom i System Biolage. Mając siedzibę w Solon w stanie Ohio, Millerowie byli dumni, że zbudowali i rozwinęli swoją firmę w swoim rodzinnym stanie.

Po śmierci Arniego w 1992 r. Sydell przejęła stery firmy jako prezeska i dyrektorka generalny Matrix. W 1996 roku przeszła na emeryturę jako prezeska zarządu, a w 2000 roku firma Matrix została przejęta przez L’Oréal. Sydell została następnie prezeską zarządu Aquage, profesjonalnej marki produktów do pielęgnacji włosów, której współzałożycielem był jej brat Dennis Lubin. Po przejściu na emeryturę Sydell skupiła się na rodzinie i filantropii. Była zdecydowaną ambasadorką i czempionką różnych kwestii społecznych, od opieki zdrowotnej po mentoring kobiet, przedsięwzięcia żydowskie i wsparcie dla sztuki.

W 2005 r. ufundowała pawilon Sydell & Arnold Miller Family Pavilion w klinice Cleveland, w którym mieści się Instytut Serca i Naczyń Sydell & Arnold Miller; była członkinią Rady Nadzorczej kliniki w Cleveland i zaangażowaną donatorką na rzecz synagogi Park Synagogue w Cleveland oraz kilku innych projektów charytatywnych. Miller była także zapaloną kolekcjonerką dzieł sztuki.

Przez całe życie Miller otrzymała mnóstwo nagród, w tym tytuł 50 najlepszych właścicielek firm w Ameryce według magazynu Working Women. Była także pierwszą nie-fryzjerką umieszczoną w Galerii sław Krajowego Stowarzyszenia Kosmetologicznego.

Czytaj także: Matrix przedstawia kolekcję semipermanentnych tonerów w Metaverse

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 11:20