StoryEditor
Producenci
30.11.2017 00:00

Nesperta chce rozszerzyć grono użykowniczek hybryd: Hi Hybrid – młodsza siostra Semilaka

Firma Nesperta zaprezentowała nowa markę lakierów hybrydowych. Od jej flagowego brandu, którym jest Semilac, Hi Hybrid różni się m.in. grupą docelową, ceną i dostępnością produktów. Lakiery przeznaczone są dla młodych dziewczyn, które same chcą sobie robić manicure hybrydowy w domu, lubią eksperymenty, częste zmiany, a w doborze kosmetyków istotna jest dla nich cena.

Hybrydowe lakiery do paznokci Hi Hybrid są przeznaczone dla młodych dziewczyn w wieku 16-25 lat. – Radosnych, autentycznych, pewnych siebie, z pasją i poczuciem humoru – wyjaśniała podczas ich premiery Paulina Piątek, PR manager Nesperta.

Młodą markę od swojej starszej  siostry – profesjonalnych lakierów hybrydowych Semilac –  odróżnia nie tylko grupa docelowa. Lakiery Hi Hybrid są przeznaczone do odważnych eksperymentów w domu (w odróżnieniu od lakierów Semilac, które w swoim założeniu stworzone zostały do wykonywania perfekcyjnego manicure’u w salonie kosmetycznym). Są łatwiejsze w stosowaniu, mają mniejszą pojemność i bardziej przystępna cenę. Mają być także szeroko dostępne – w e-sklepie oraz w licznych drogeriach.

Manicure hybrydowy staje się coraz bardziej popularny. – Już co czwarta Polka używa lakieru hybrydowego. A rok wcześniej było to zaledwie 9 proc. Dzięki naszej propozycji dynamika wzrostu może jeszcze bardziej przyspieszyć, bowiem tworząc nowa markę zidentyfikowaliśmy bariery, które powodowały, że część kobiet – głównie tych najmłodszych – nie była zainteresowana tego typu manicure’m – mówi Krzysztof Gamański, brand manager Hi Hybrid. Według jego słów te najważniejsze bariery to cena wykonania usługi w salonie, skomplikowane stosowanie (aplikacja i zdejmowanie), a także trwałość (dla młodych osób lubiących zmiany trzy tygodnie z jednym kolorem na paznokciach nie jest zaletą).

Lakiery Hi Hybrid są przeznaczone do stosowania w domu, a komunikacja marki stawia na rytuał stylizacji paznokci podczas wieczoru z przyjaciółkami. Na stronie marki oraz w kanałach w mediach społecznościowych prezentowane są tutoriale wyjaśniające jak zrobić manicure hybrydowy i pokazujące, że nie musi się on kojarzyć się z drogimi, skomplikowanymi i niedostępnymi narzędziami. Starter Hi Hybrid, w którym oferowane są niezbędne akcesoria wraz lampą UV/LED oraz jednym lakierem w kolorze intensywnej czerwieni kosztuje 169,99 zł. Pojedyncze lakiery o pojemności 5 ml to koszt 19,99 zł. Oferowane są w czterech seriach kolorystycznych – Party, Sport, Travel oraz Date. Każda zawiera po 12 odcieni – od stonowanych barw natury i pasteli po odważne brokaty i neony.

Hasłem nowych lakierów jest: Say hi to hybrid! W sprzedaży dostępne są od początku grudnia.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 06:08