StoryEditor
Producenci
14.11.2022 00:00

Natura &Co w trzecim kwartale odnotowała wzrost sprzedaży o 2,2 proc.

Natura &Co przedstawiła swoje wyniki za trzeci kwartał roku fiskalnego 2022. Brazylijski konglomerat kosmetyczny, do którego należy Avon, Natura, The Body Shop i Aēsop, odnotował wzrost przychodów o 2,2 proc. rok do roku do 9 miliardów dolarów w stałej walucie i stabilną skorygowaną marżę EBITDA na poziomie 8,6 proc.

Natura &Co opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał 2022 r. Kluczowe informacje z raportu są następujące:

  • Sprzedaż cyfrowa osiągnęła 50,2 proc. całkowitych przychodów netto.
  • W podziale na jednostki biznesowe przychody Latam Natura &Co wzrosły o 10,2 proc., przy czym marka Natura odnotowała silny wzrost o 18,5 proc., podczas gdy Avon osiągnął skromniejsze wyniki, rosnąc o 0,7 proc.
  • Tymczasem Avon International odnotował spadek przychodów o 8,1 proc. w ciągu trzech miesięcy w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.
  • The Body Shop również odnotował spadek sprzedaży, o 19,5 proc. 
  • Aēsop nadal był gwiazdą programu z 21,5-proc. wzrostem, przy czym wszystkie regiony poza Europą odnotowały dwucyfrowy wzrost sprzedaży.


Fabio Barbosa, dyrektor generalny grupy Natura &Co, skomentował: „Natura &Co osiągnęła wyniki zgodne z naszymi oczekiwaniami, z lepszą tendencją górnej linii. Marże nadal podlegały naciskowi ze względu na wymagające otoczenie makroekonomiczne charakteryzujące się wysoką inflacją, niższymi wydatkami uznaniowymi i wpływem kursów walutowych”.

Natura &Co przyspiesza integrację biznesów Avon i Natura w Ameryce Łacińskiej, począwszy od 2023 r. w Peru i Kolumbii, a wkrótce potem w Brazylii. Firma ma także na celu optymalizację zasięgu geograficznego Avon International, przy znaczących zmianach na rynkach takich jak Indie i Arabia Saudyjska. Natura &Co ogłosiło zamknięcie centrum badawczo-rozwojowego Avon Suffern w USA i outsourcing infrastruktury IT Avon. The Body Shop podjął natomiast kroki w celu zmiany rozmiaru swojej organizacji i, jak ogłoszono w oświadczeniu opublikowanym 17 października 2022 r., kontynuuje analizę strategicznych alternatyw dla firmy Aēsop.

Czytaj także: Avon otworzy nowe obiekty badawczo-rozwojowe w Brazylii i w Polsce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 19:49