StoryEditor
Producenci
08.03.2023 00:00

Natrue nawiązuje współpracę w zakresie kosmetyków z Organic Trade Board

Natrue i Organic Trade Board połączyły siły, aby podnieść świadomość na temat kosmetyków organicznych i zwiększyć sprzedaż. Celem partnerstwa jest wspieranie, promowanie i poszerzanie wiedzy na temat sektora kosmetyków naturalnych i organicznych w Wielkiej Brytanii, w szczególności na temat marek z certyfikatem Natrue. Zostanie to osiągnięte poprzez dostarczanie konsumentom informacji w „łatwy do przyswojenia sposób na temat korzyści płynących z certyfikowanego, organicznego piękna”.

Dzięki niedawno ogłoszonemu partnerstwu Natrue i Organic Trade Board chcą wzmocnić swój przekaz poprzez dzielenie się jasnymi, zwięzłymi informacjami na temat korzyści płynących z certyfikowanych kosmetyków organicznych. Nadrzędnym celem jest wspieranie, promowanie i zwiększanie wiedzy na temat sektora kosmetyków naturalnych i organicznych w Wielkiej Brytanii, w szczególności na temat marek certyfikowanych przez Natrue, przy czym głównym celem jest dostarczanie konsumentom w przystępny sposób informacji na temat korzyści płynących z certyfikowanych organiczne piękno. Historycznie kampania marketingowa

Organic Trade Board była ograniczona do członków z branży spożywczej, ale teraz obejmuje wszystkie obszary branży ekologicznej, w tym kosmetyki. Organic Trade Board to brytyjskie stowarzyszenie członkowskie branży ekologicznej, którego celem jest zapewnienie jej jednolitego, słyszalnego głosu, wspólne wzmacnianie świadomości ekologicznej i wzrost sprzedaży produktów eko. Historycznie rzecz biorąc, kampania marketingowa Organic Trade Board była ograniczona do członków z branży spożywczej; jednak organizacja zmieniła się radykalnie w ciągu ostatnich kilku lat, otwierając kampanię dla produktów niespożywczych i przyjmując członków ze wszystkich dziedzin przemysłu ekologicznego, w tym kosmetycznego. Częścią misji Organic Trade Board jest podnoszenie świadomości ekologicznych marek kosmetycznych. W przeciwieństwie do obostrzeń dotyczących żywności i napojów, nie ma prawnej definicji kosmetyku organicznego; tak więc, szczególnie dla konsumentów, ważne jest zapewnienie jasności przekazu reklamowego.

Natrue została założona w 2007 roku i oferuje kryteria, które określają surowe wymagania zarówno dla naturalnych, jak i organicznych produktów kosmetycznych, mając na celu zapewnienie jasności i przejrzystości. Certyfikacja Natrue dotyczy gotowych produktów i surowców marek kosmetycznych; organizacja rozwinęła, spopularyzowała i poszerzyła zasięg rozpoznawalności swojej marki w całej Europie, obecnie skupiając się na rynkach poza blokiem unijnym. „W przeciwieństwie do żywności i napojów, nie ma prawnej definicji kosmetyku organicznego. Szczególnie dla konsumentów ważne jest, aby zapewnić przejrzystość i tu właśnie wkracza Natrue” – stwierdza organizacja. Rzeczywiście, marki często ustalają własne definicje tego, co jest uważane za „naturalne”, „organiczne” lub „czyste”, co wprowadza zamieszanie.

Na całym świecie istnieje ponad 8800 produktów i surowców opatrzonych znakiem Natrue Label, obejmujących ponad 280 naturalnych i organicznych marek. Organizacja zrzesza 75 członków na całym świecie.

Czytaj także: Natrue inicjuje Międzynarodowy Dzień Kosmetyków Naturalnych. Obchody zaplanowano na 23 listopada

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 06:23