Międzynarodowe stowarzyszenie Natrue, zaangażowane w promowanie i ochronę kosmetyków naturalnych i organicznych na całym świecie, ogłosiło partnerstwo z Commit for Our Planet. Inicjatywa zachęca wszystkie podmioty działające w branży kosmetycznej w Europie, od MŚP po większe korporacje, do wzięcia udziału we wspólnych wysiłkach branżowych na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, ulepszenia rozwiązań w zakresie opakowań i działania na rzecz przyrody.
Obejmuje konkretne zobowiązania w trzech dziedzinach – klimat, opakowania, przyroda. Obszary te mają newralgiczne znaczenie dla działalności firm kosmetycznych. Pozwalając im podążać w kierunku przyjaznej dla środowiska produkcji i konsumpcji towarów.
W sumie inicjatywa Commit for Our Planet zgrupowała 27 firm, w tym trzy polskie: Global Cosmed, Laboratorium Kosmetyczne Ava i Laboratorium Kosmetyczne Floslek.
Czytaj też: Floslek składa zobowiązania środowiskowe w Commit for Our Planet
Inni członkowie to Babaria, Beiersdorf, Börlind, Bruno Vassari, Colgate Palmolive, Cosnova, Coty, Dalli Group, Gardiner Family Apothecary (Elave), Henkel, Keune, La Biosthétique, L’Occitane, L’Oréal, LVMH, MartiDerm, NAOS, Natura Bissé, Salerm Cosmetics, Schwan Cosmetics, SystemKosmetik, Unilever, Wala i Weleda.
Czytaj też: Branża kosmetyczna łączy działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Powstała inicjatywa Commit for Our Planet
Inicjatywę wspierają też rozmaite organizacje: Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego (Kosmetyczni), Holenderskie Stowarzyszenie Kosmetyczne (NCV), Niemieckie Stowarzyszenie Kosmetyczne, Toaletowe, Perfumeryjne i Detergentowe (IKW), Rumuński Związek Producentów Kosmetyków i Detergentów (RUCODEM), Hiszpańskie Stowarzyszenie Kosmetyczne, Toaletowe i Perfumeryjne (STANPA), a także Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego (Kosmetyczni), a od teraz również Natrue.
Natrue to międzynarodowe stowarzyszenie non-profit z siedzibą w Brukseli. Pracuje na rzecz lepszych przepisów dotyczących naturalnych i organicznych produktów kosmetycznych i aktywnie opowiada się za oficjalną definicją kosmetyków naturalnych i organicznych. W oczekiwaniu na jej powstanie stworzyło międzynarodowy certyfikowany standard ustalający rygorystyczne i przejrzyste kryteria dotyczące etykiet, Inicjatywa zaowocowała wprowadzeniem na rynek znaku Natrue. Ma go już ponad 6,6 tys. produktów z portfolio 280 marek.