StoryEditor
Producenci
14.10.2020 00:00

Najważniejsze nagrody polskiego handlu wręczone! Poznaj laureatów konkursów Drogeria Roku i Market Roku 2020 oraz Retail Busines

Nagrody Retail Business Awards, przyznawane wspólnie przez Business Centre Club i Wydawnictwo Gospodarcze oraz nagrody w konkursie Drogeria Roku i Market Roku trafiły do laureatów. 12 października br. najbardziej zasłużeni dla polskiego handlu odebrali statuetki.

- W sposób szczególny chciałbym powitać wszystkich finalistów i laureatów naszych plebiscytów, którzy będą się dziś pojawiać na tej scenie. Dzisiejsza gala to jest przede wszystkim Państwa święto! – podkreślił Grzegorz Szafraniec, dyrektor wydawniczy Wydawnictwa Gospodarczego i redaktor naczelny Wiadomości Handlowych.

Iwona Szwan, dyrektor generalna Wydawnictwa Gospodarczego powiedziała, że nagrody Retail Business Awards powstały, aby budować wizerunku sektora handlu adekwatny do ważnego wkładu, jaki od lat wnosi on w rozwój polskiej gospodarki i jej innowacyjności. - Wyróżnienia mają także podkreślić zaangażowanie przedsiębiorstw handlowych w kreowanie dobrych praktyk i wysokich standardów biznesowych w obszarze rynku pracy i społecznej odpowiedzialności biznesu – mówiła podczas gali Iwona Szwan. 

Inicjatywa powstała przy współpracy z Business Centre Club. Statuetkami zostały nagrodzone firmy i ich menadżerowie za realnie podejmowane działania, które kreują rzeczywistą wartość dla partnerów biznesowych, dostawców, pracowników, lokalnych społeczności i konsumentów, a także gospodarki i środowiska. Wskazując laureatów poprzez ich przykłady Wydawnictwo Gospodarcze chce promować wartości, bez których niemożliwe jest budowanie zdrowego, efektywnego i zrównoważonego środowiska, przyjaznego nie tylko dla przedsiębiorców i ich partnerów, ale także dla konsumentów.

Oto laureaci Retail Business Awards:

Osobowość Handlu - Luis Amaral, Prezes Zarządu Grupy Eurocash
Inwestor Roku - Jeronimo Martins Polska
Architekt Rynku - Lidl Polska
Kreator Trendów Rynkowych - Żabka Polska
Sukces Rynkowy - Allegro
Lider Transformacji - Grupa Eurocash i Polomarket
Motor E-Gospodarki - Super-Pharm
Innowator Rynkowy - DOZ – właściciel aptek Dbam o Zdrowie!
Anioł Biznesu - Grupa Kapitałowa Specjał
Odpowiedzialny Biznes - Kaufland Polska Markety
Wizjoner Handlu 2020 - Michel-Edouard Leclerc

Jury wybrało również laureatów konkursów Drogerie Roku i Market Roku. Poznajmy wyłonionych spośród 33 finalistów.

Laureaci konkursu Drogeria Roku 2020: 

Kategoria: Najlepsza polska sieć drogeryjna

Drogerie Jasmin, drogeria w Mosinie, Galeria Familijna, ul. Nektarowa

Kategoria: Najlepsza zagraniczna sieć drogeryjna

Rossmann, drogeria w Łodzi, CH Manufaktura, ul. Karskiego

Kategoria: Najlepsza franczyzowa sieć drogeryjna

Drogerie Laboo, drogeria w Siedlcach, Galeria Siedlce, ul. Piłsudskiego

Laureaci konkursu Market Roku 2020: 

Nazwa kategorii: Najlepsza polska sieć handlowa –  sklep Topaz, Sokołów Podlaski, ul. Węgrowska
Wyróżnieni: sklep Chorten, Krupniki, ul. Kruszewska i sklep Delikatesy Centrum, Bobowa ul. Grunwaldzka
Nazwa kategorii: Najlepsza zagraniczna sieć handlowa – sklep Lidl, Zakopane ul. Zborowskiego
Wyróżnieni: sklep Biedronka, Warszawa, ul. Modlińska i sklep Netto, Szczecin, ul. Metalowa
Nazwa kategorii: Najlepsza franczyzowa sieć handlowa – sklep Delikatesy Centrum, Koszyce, Tarnowska
Wyróżnieni: sklep Intermarche, Pabianice, ul. Myśliwska i sklep Żabka, Warszawa, ul. Hoża
Nazwa kategorii: Najlepsza spółdzielcza sieć handlowa – sklep Mieszko – Społem Kielce, Kielce, ul. Zagnańska
Wyróżnieni: sklep Lux Arenda – sklep Społem Biała Podlaska, Biała Podlaska, ul. Piłsudskiego i  sklep Floris „S” – Społem Bochnia, Bochnia, Plac Piłsudskiego
 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 23:49