StoryEditor
Producenci
26.10.2022 00:00

Nagrodzona linia kosmetyków CosmIQ

Celem twórców marki CosmIQ było stworzenie kosmetyków o wysokiej zawartości innowacyjnych składników aktywnych. Produkty zostały zauważone i docenione przez świadomych konsumentów oraz nagrodzone w kilku konkursach. Najnowszym osiągnieciem marki jest złota Perła Rynku Kosmetycznego.

Kiedy CosmIQ zadebiutował na początku 2021 roku naszym celem było stworzenie kosmetyków o wysokiej zawartości innowacyjnych składników aktywnych, które albo w ogóle nie były dostępne albo kosztowały krocie. Dzisiaj jesteśmy zaskakiwani faktem, że nasz trzon receptur kopiują firmy zachodnie. W ciągu półtora roku zostaliśmy zauważeni i docenieni przez wielu świadomych konsumentów oraz nagrodzeni przez gremia, które ich reprezentują. Naszym najnowszym i szczególnym sukcesem jest przyznana nam Złota Perła Rynku Kosmetycznego. Bardzo dziękujemy Jury za to wyróżnienie!

Czytaj też: Poznaliśmy zwycięzców rankingu Perły Rynku Kosmetycznego 2022! [FOTOGALERIA]

Nagrodzona linia kosmetyków charakteryzuje się zastosowaniem aż trzech składników aktywnych pochodzenia konopnego, są to kannabinoidy: kannabidiol (CBD), kannabigerol (CBG) oraz kannabichromen (CBC). Wspomniane kannabinoidy są przykładem surowców kosmetycznych wykazujących wielokierunkowe działanie. Synergiczne połączenie ich w odpowiedniej proporcji zapewnia optymalne nawilżenie i uelastycznienie skóry, a stymulowanie syntezy włókien kolagenowych i elastyny zapewnia ujędrnienie i widoczne odmłodzenie skóry.

Kosmetyki naszej marki zawierają również całą gamę doskonałych wspomagających składników aktywnych, jak np.: olej z opuncji figowej, sok z aloesu, ekstrakt z zielonej herbaty, bakuchiol, ficyna, olej z nasion pigwy, hydrolat z konopi.

Misją CosmIQ jest oferowanie klientom kosmetyków pionierskich, innowacyjnych, pełnych najwyższej jakości substancji aktywnych w możliwie korzystnej relacji ceny do jakości. Dbamy również o transparentność w zakresie komunikacji składów – ilość wiodących substancji aktywnych w podajemy na opakowaniach. Nasze receptury są zgodne z założeniami Clean Beauty.

Pierwsze miejsce w plebiscycie Perły Rynku Kosmetycznego 2022 ma dla nas znaczenie nie tylko motywujące i utwierdzające nas w słuszności obranej strategii spółki. Liczymy, że będzie ono również kolejnym argumentem do nawiązania szerszej współpracy handlowej. Mamy nadzieję, że dzięki temu wróżeniu kosmetyki CosmIQ będą coraz bardziej dostępne dla klientów, również na półkach najlepszych drogerii!

Jako producent zarówno kosmetyków jak głównych substancji aktywnych, na których bazujemy, stawiamy sobie ambitne cele. Obecnie pracujemy nad nowymi recepturami oraz wpisem do CPNP takich składników, które do tej pory były zbyt drogie aby powszechnie używać ich w kosmetykach. Mamy nadzieję zmienić to naszą następną linią.

cosmiq.pl

***

Perły Rynku Kosmetycznego to projekt prowadzony przez redakcję Wiadomości Kosmetycznych od 16 lat. Wyłaniane są w nim najlepsze nowości w kategoriach beauty. Zwycięzców wskazuje profesjonalne jury, w którego składzie zasiadają menedżerowie z sieci drogeryjnych, aptecznych oraz platform e-commerce. Jurorzy osobiście testują produkty zgłoszone do badania i oceniają ich potencjał rynkowy.

Poznaj jurorów Perły Rynku Kosmetycznego 2022: lista ekspertów

W tegorocznej edycji badania jurorzy wskazali zwycięzców w 18 kategoriach kosmetycznych, w tym Innowacja kosmetyczna oraz Debiut kosmetyczny.

Czytaj więcej: Poznaliśmy zwycięzców rankingu Perły Rynku Kosmetycznego 2022! [FOTOGALERIA]

materiał partnera
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 10:09