StoryEditor
Producenci
25.02.2021 00:00

MPS International wsparło Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

MPS International, koszaliński producent kosmetyków i opakowań z tworzyw sztucznych, ponownie wsparł lokalny oddział okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Do prowadzonych przez organizację placówek trafiło ponad 600 litrów płynu do higienicznej dezynfekcji rąk.

Firma MPS International ponownie wsparła koszaliński oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przekazując do prowadzonych przez organizację placówek 600 litrów płynu do dezynfekcji rąk Antiseptus.

W listopadzie ubiegłego roku do placówek TPD MPS International przekazał 800 litrów płynu Antiseptus. Wcześniej, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, do koszalińskich jednostek oświatowych trafiło 6,5 tysiąca litrów tego samego produktu w opakowaniach różnej wielkości – od małych, przeznaczonych do indywidualnego stosowania, po większe, do korzystania we wspólnych przestrzeniach – np. przy wejściach czy na korytarzach.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Koszalinie na terenie byłego województwa koszalińskiego ma pod swoją opieką ponad 700 dzieci w prowadzonych przez siebie 33 placówkach. Są to żłobki, przedszkola, środowiskowe ogniska wychowawcze i Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Starych Bielicach.

W okresie pandemii nasze placówki nie zaprzestały swojej działalności. Wspieraliśmy dzieci i ich rodziny, organizowaliśmy paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących, pomagaliśmy dzieciom z materiałem zadawanym przez nauczycieli, organizowaliśmy dla nich zajęcia on-line, wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, pozyskaliśmy i przekazaliśmy najbardziej potrzebującym ponad 60 komputerów do pracy zdalnej – wylicza Henryk Zabrocki, prezes Zarządu Oddziału Okręgowego TPD w Koszalinie. Placówki koszalińskiego oddziału organizacji funkcjonują w powiatach: świdwińskim, koszalińskim, kołobrzeskim i w mieście Koszalinie.

Wanda Stypułkowska, prezes MPS International, za pomoc skierowaną do TPS została uhonorowana statuetką „Przyjaciel Dziecka”.

To wyróżnienie, ale też zobowiązanie – mówi Wanda Stypułkowska. – Prowadzimy nasz biznes w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Jako że nasza fabryka zlokalizowana jest w Koszalinie, chcemy w pozytywny sposób zaznaczyć swoją obecność w naszym regionie. Nie tylko dbamy o środowisko naturalne, ale też staramy się wspierać lokalną społeczność.

MPS International od kiedy wybuchła pandemia aktywnie działa na rzecz mieszkańców. Kosmetyki, w tym żele do mycia i masła do ciała, a także płyny do dezynfekcji i środki czyszczące trafiły do Szpitala Wojewódzkiego, Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc, Hospicjum im. św. M. M. Kolbego, a także mniejszych organizacji, w których ze skutkami pandemii walczą wolontariusze, m.in. Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Polskiego Czerwonego Krzyża.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
22.01.2025 13:50
Najnowszy sklep Rituals otwarty w Złotych Tarasach [DUŻO ZDJĘĆ]
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Gallery

Marka Rituals Cosmetics postawiła na rozwój w Polsce – tylko przez ostatni rok uruchomiła w naszym kraju blisko 20 sklepów. Najnowszy butik marki otwarto w środę w jednym z najpopularniejszych centrów handlowych Warszawy.

Rituals ma obecnie 62 sklepy na terenie całej Polski, między innymi w Trójmieście, BIałymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Rzeszowie, Poznaniu, Szczecinie Radomiu czy Toruniu. W samej Warszawie jest ich już jedenaście. 

Najnowsze otwarcie Rituals miało miejsce w środę 22 stycznia w centrum handlowym Złote Tarasy, cieszącym się dużą popularnością z uwagi na lokalizację w ścisłym centrum miasta i dworca Centralnego. 

Na otwarcie sklepu w Złotych Tarasach o godz. 9 oczekiwało kilkadziesiąt osób. Na pierwszych stu klientów, którzy zrobili zakupy za minimum 190 zł, przy kasie czekały upominki od marki. 

Również przez kilka najbliższych dni wszyscy klienci będą mogli skorzystać z rabatów i specjalnych promocji.

Jak zapowiedziała Dorota Prat-Carrabin, country director Eastern Europe Rituals Cosmetics, lokalizacja w warszawskich Złotych Tarasach jest strategicznym krokiem, który “pozwoli marce być bliżej klientów i stworzyć dla nich przestrzeń relaksu i inspiracji”.

Otwarcie Rituals w Złotych Tarasach (pierwsze w tym roku w Polsce) to dla marki kolejny krok w zapowiadanej ekspansji w naszym kraju. Przez cały 2024 sieć otworzyła w Polsce ok. 20 nowych butików, a na całym świecie takich otwarć było prawie 250.

Obecnie globalnie działa ponad 1,1 tys. sklepów Rituals w 33 krajach.

Wywodząca się z Holandii marka od początku stawia na przemyślany design oraz formuły produktów. “Jako marka, która chce dostarczać luksusowe produkty kosmetyczne z naciskiem na dobre samopoczucie, jesteśmy pionierami w łączeniu produktów do kąpieli, ciała i domu w jednym portfolio. Nasza oferta obejmuje produkty do pielęgnacji ciała pochodzenia naturalnego, zapachy do domu oraz odzież domową” – podkreśla Rituals. 

Czytaj też: Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 14:58