StoryEditor
Producenci
25.02.2021 00:00

MPS International wsparło Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

MPS International, koszaliński producent kosmetyków i opakowań z tworzyw sztucznych, ponownie wsparł lokalny oddział okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Do prowadzonych przez organizację placówek trafiło ponad 600 litrów płynu do higienicznej dezynfekcji rąk.

Firma MPS International ponownie wsparła koszaliński oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przekazując do prowadzonych przez organizację placówek 600 litrów płynu do dezynfekcji rąk Antiseptus.

W listopadzie ubiegłego roku do placówek TPD MPS International przekazał 800 litrów płynu Antiseptus. Wcześniej, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, do koszalińskich jednostek oświatowych trafiło 6,5 tysiąca litrów tego samego produktu w opakowaniach różnej wielkości – od małych, przeznaczonych do indywidualnego stosowania, po większe, do korzystania we wspólnych przestrzeniach – np. przy wejściach czy na korytarzach.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Koszalinie na terenie byłego województwa koszalińskiego ma pod swoją opieką ponad 700 dzieci w prowadzonych przez siebie 33 placówkach. Są to żłobki, przedszkola, środowiskowe ogniska wychowawcze i Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Starych Bielicach.

W okresie pandemii nasze placówki nie zaprzestały swojej działalności. Wspieraliśmy dzieci i ich rodziny, organizowaliśmy paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących, pomagaliśmy dzieciom z materiałem zadawanym przez nauczycieli, organizowaliśmy dla nich zajęcia on-line, wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, pozyskaliśmy i przekazaliśmy najbardziej potrzebującym ponad 60 komputerów do pracy zdalnej – wylicza Henryk Zabrocki, prezes Zarządu Oddziału Okręgowego TPD w Koszalinie. Placówki koszalińskiego oddziału organizacji funkcjonują w powiatach: świdwińskim, koszalińskim, kołobrzeskim i w mieście Koszalinie.

Wanda Stypułkowska, prezes MPS International, za pomoc skierowaną do TPS została uhonorowana statuetką „Przyjaciel Dziecka”.

To wyróżnienie, ale też zobowiązanie – mówi Wanda Stypułkowska. – Prowadzimy nasz biznes w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Jako że nasza fabryka zlokalizowana jest w Koszalinie, chcemy w pozytywny sposób zaznaczyć swoją obecność w naszym regionie. Nie tylko dbamy o środowisko naturalne, ale też staramy się wspierać lokalną społeczność.

MPS International od kiedy wybuchła pandemia aktywnie działa na rzecz mieszkańców. Kosmetyki, w tym żele do mycia i masła do ciała, a także płyny do dezynfekcji i środki czyszczące trafiły do Szpitala Wojewódzkiego, Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc, Hospicjum im. św. M. M. Kolbego, a także mniejszych organizacji, w których ze skutkami pandemii walczą wolontariusze, m.in. Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Polskiego Czerwonego Krzyża.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 07:52