StoryEditor
Producenci
06.09.2018 00:00

Miya Cosmetics - „Najbardziej perspektywiczny debiut" na rynku kosmetycznym

Marka Miya Cosmetics została ogłoszona „Najbardziej perspektywicznym debiutem” na rynku kosmetycznym w kategorii „Pielęgnacja twarzy” i zdobyła ZŁOTY MEDAL w branżowym badaniu Perły Rynku Kosmetycznego 2018.

Jury tegorocznej edycji konkursu, w skład którego wchodzą osoby zarządzające największymi sieciami drogerii, uznało, iż Miya Cosmetics to najbardziej perspektywiczna marka, która w ubiegłym roku zadebiutowała w sklepach. Choć jest obecna na rynku niespełna dwa lata, szturmem podbiła serca Polek i półki największych sieci drogerii. Jej założycielki, Anna Białas-Bednarczyk i Anna Koss, biznes budowały we dwie, bez zaplecza korporacyjnego, pracując z kawiarni. Szybko przekonały do marki decydentów najbardziej liczących się sieci drogeryjnych i zbudowały szeroką dystrybucję w bardzo konkurencyjnym, nasyconym segmencie produktów do pielęgnacji twarzy.

Na sukces i dynamiczny rozwój marki składa się precyzyjnie przemyślana wizja. Debiut rynkowy właścicielki poprzedziły wnikliwą analizą, co w połączeniu z osobistymi potrzebami związanymi z pielęgnacją skóry i zawodowymi kompetencjami pozwoliło uzyskać niemal gotową receptę na bestsellerową markę. Piękne, energetyczne opakowania MIYA kryją wysokiej jakości formuły oparte na naturalnych składnikach. Założycielki postawiły na wygodę, wielofunkcyjność, dostępność cenową i widoczny efekt pielęgnacyjny, by pozwolić kobietom czuć się pięknie bez wysiłku. Od razu widać, że MIYA Cosmetics jest stworzona przez kobiety doskonale rozumiejące potrzeby innych kobiet.

Złoty Medal w branżowym plebiscycie to werdykt spójny z prestiżowymi nagrodami magazynów kobiecych np. Glamour czy In Style. Kosmetyki Miya regularnie goszczą na łamach kolumn urodowych najlepszych tytułów – Vogue, Harper’s Bazaar, Twój Styl czy Elle, a dynamicznie prowadzony profil na Instagramie skupia zaangażowaną społeczność, która docenia bezpośredni kontakt z twórczyniami marki.

Miya to jednocześnie ulubieniec polskich blogerek, gwiazd, modelek, profesjonalnych makijażystów oraz – co równie ważne – „prawdziwych” kobiet. Wysoka jakość, wyczucie kobiecych potrzeb, umiejętność wpisywania się w topowe trendy kosmetyczne oraz widoczna na wszystkich płaszczyznach przemyślana strategia promocyjna to połączenie, które sprawia, że Miya Cosmetics cieszy się ogromnym zainteresowaniem konsumentek i klientów biznesowych. Założycielki marki, Anna Białas-Bednarczyk i Anna Koss, planują już rozwój eksportu. W manifest swojej marki wpisały hasło #JestemGotowa. Nie mamy żadnych wątpliwości – Miya jest gotowa na kolejne sukcesy!

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 05:53