StoryEditor
Producenci
21.03.2023 00:00

Międzynarodowa konferencja naukowa Polskiego Towarzystwa Chemików Kosmetologów już 24 kwietnia

Międzynarodowa konferencja naukowa „SCIENCE FOR PERSONAL CARE & BEAUTY – recent findings on cosmetology” – to wspólne przedsięwzięcie Polskiego Towarzystwa Chemików Kosmetologów i the International Federation of Societies of Cosmetic Chemists (IFSCC). Już 24 kwietnia 2023 spotkają się w Warszawie (Hotel InterContinental) eksperci branży kosmetycznej z całego świata.

Prelegentami konferencji „SCIENCE FOR PERSONAL CARE & BEAUTY – recent findings on cosmetology” będą eksperci branży kosmetycznej z całego świata – zarówno przedstawiciele środowisk naukowych, jak i biznesu. Wśród nich – architekci sukcesów kosmetycznych marek globalnych, a także twórcy innowacyjnych przedsięwzięć polskiego pochodzenia.

Wystąpienia podzielone zostały na cztery bloki tematyczne:

  •  nadchodzące wyzwania regulacyjne dla branży kosmetycznej
  •  technologia – przyszłość receptur kosmetycznych
  •  ochrona skóry – kluczowe aspekty
  •  ocena bezpieczeństwa – szanse i wyzwania

Do uczestnictwa w SCIENCE FOR PERSONAL CARE & BEAUTY - recent findings on cosmetology Organizatorzy – PTCK oraz IFSCC – zapraszają szczególnie:

  • pracowników ośrodków akademickich
  • osoby związane z przemysłem kosmetycznym:
  • pracowników działów R&D
  • technologów
  • pracowników działów produkcyjnych i kontroli jakości
  • osoby zajmujące się oceną bezpieczeństwa kosmetyków
  • mikrobiologów

a także:

  • studentów i doktorantów kosmetologii i kierunków pokrewnych.

Patronami konferencji są:

  • Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego (PSPKD)
  • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie (WSIiZ)

Wiadomości Kosmetyczne są jednym z patronów medialnych konferencji.

Rejestracja na konferencję: tutaj  

Konferencja SCIENCE FOR PERSONAL CARE & BEAUTY - recent findings on cosmetology, to pierwsze międzynarodowe spotkanie, które możliwe jest dzięki członkostwu PTCK w IFSCC. The International Federation of Societies of Cosmetic Chemists (IFSCC) działa od roku 1959 i zrzesza 51 towarzystw kosmetologicznych reprezentujących 81 krajów (wśród nich: PTCK).

Celami IFSCC są, m. in. rozwój nauki o kosmetykach, pomoc w podnoszeniu statusu zawodowego nauki i technologii kosmetycznej, zachęcanie do prowadzenia podstawowych prac badawczych przez uniwersytety i niezależnych pracowników. IFSCC cele te realizuje poprzez zapewnienie i promowanie programów oraz działań edukacyjnych i naukowych, organizację szkoleń i kongresów. Publikacje IFSCC o charakterze naukowym i technicznym publikowane są na http://www.kosmet.com. KOSMET jest internetową bazą, specjalizującą się w informacjach z obszaru nauki i przemysłu kosmetycznego. Członkowie IFSCC zyskują możliwość bezpłatnego pobierania pełnych wersji dokumentów, członkostwo w IFSCC możliwe jest tylko poprzez członkostwo w organizacji krajowej.

Polskie Towarzystwo Chemików Kosmetologów (PTCK), będące kontynuatorem Polskiego Towarzystwa Kosmetologów, zostało utworzone w roku 2021, w odpowiedzi na zapotrzebowanie środowiska kosmetycznego. Na czele grupy inicjującej powołanie organizacji stanął zmarły niedawno prof. Jacek Arct – nestor polskiej kosmetologii, były prezes Polskiego Towarzystwa Kosmetologów (PTK), twórca i wieloletni rektor Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia. W rezultacie PTCK utworzyło 20 uczestników zebrania założycielskiego. Część z nich, to dawni członkowie PTK.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 17:02