Jakie nastroje towarzyszą Państwu u progu nowego roku? Optymizm czy obawy?
Ze względu na niestabilną sytuację polityczną oraz nie najlepsze perspektywy gospodarcze dostrzegamy więcej obaw i zagrożeń, niż szans. Największe obawy budzi wysoka inflacja i związana z nią malejąca siła nabywcza konsumentów w Polsce.
Jaki to będzie rok dla branży kosmetycznej? Jakich tendencji Pan się spodziewa?
Uważam, że branża kosmetyczna nadal będzie się rozwijać, aczkolwiek zapewne nie tak dynamicznie jak w mijających latach. Mogą nastąpić zmiany zachowań konsumenckich np. niektóre zabiegi takie jak manicure, makijaż, czy pielęgnacja ciała będą częściej wykonywane w domach.
Jaki to będzie rok dla Państwa firmy? Jakie inwestycje i w jakie obszary będą dla Was najważniejsze?
Mimo spodziewanych trudności planujemy dalszy rozwój naszego biznesu zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. Nasze inwestycje będą skierowane przede wszystkich na dalszy rozwój obszaru marketingu oraz logistyki.
Jakie trendy będą kształtować w najbliższym czasie segment akcesoriów kosmetycznych?
Przewidujemy dalszy rozwój produktów naturalnych i ekologicznych. Poza tym dostrzegamy rosnące zainteresowane wśród kobiet produktami z kategorii zdobienia twarzy oraz z kategorii sztucznych rzęs i paznokci.
Czy planujecie wchodzenie w nowe kategorie produktów?
Mamy wciąż bardzo dużo pomysłów na rozwój obecnie istniejących kategorii i zamierzamy nadal skupiać nasze wysiłki na tym, w czym się specjalizujemy, czyli na akcesoriach kosmetycznych. W przyszłym roku planujemy wprowadzić dużo ciekawych nowości.
Jakie kanały sprzedaży i rynki będziecie Państwo rozwijać?
Duży nacisk będziemy stawiać na eksport. Z jednej strony jest to naturalna forma rozwoju, z drugiej po tym jak podjęliśmy decyzję o całkowitym wycofaniu się z rynku rosyjskiego, chcemy zrekompensować utratę tej części naszego biznesu na innych rynkach zagranicznych.
Czytaj także: Ewa Blocher, Dax Cosmetics: Zakładam, że spełnią się pozytywne scenariusze dla branży kosmetycznej [Prognozy na 2023 r.]