StoryEditor
Producenci
31.05.2024 11:45

MG Evolution zdobywa certyfikat cenny dla rynków eksportowych

Norma ISO 22716 jest uznawana za złoty standard w zakresie produkcji, kontroli, magazynowania i wysyłki produktów kosmetycznych. / fot. Shutterstock
Firma MG Evolution uzyskała certyfikat ISO 22716 – Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP). Spełnienie tej normy jest uznawane za złoty standard w zakresie produkcji, kontroli, magazynowania i wysyłki produktów kosmetycznych. Certyfikat jest szczególnie istotny w produkcji kosmetyków na rynki zagraniczne.

Firma MG Evolution poinformowała o zdobyciu certyfikatu  ISO 22716 – Dobrej Praktyki Produkcyjnej  (GMP). Certyfikat został nadany przez firmę TÜV SÜD Polska.

ISO 22716 – Dobra Praktyka Produkcyjna (GMP) to norma opracowana przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną, która uwzględnia specyficzne potrzeby branży kosmetycznej. Norma jest uznawana za złoty standard w zakresie produkcji, kontroli, magazynowania i wysyłki produktów kosmetycznych. Jest to branżowy przewodnik, określający wytyczne dla pomieszczeń, wyposażenia, surowców, opakowań, zarządzania zasobami ludzkimi i podwykonawcami.

image
Dr Żaneta Gortat-Stanisławska i Marcin Gortat, własciciele MG Evolution
fot. MG Evolution
ISO 22716 może być wykorzystywane w całym przepływie produktów (od receptury aż po wysyłkę) przez organizacje dowolnej wielkości i w dowolnym miejscu na świecie. Norma jest rozpoznawalnym międzynarodowym standardem przy wdrażaniu programu GMP dla produktów kosmetycznych. Organy regulacyjne z USA, UE, Kanady i Japonii przyjęły zasady ISO 22716 jako podstawę swoich inicjatyw GMP dotyczących kosmetyków. Certyfikat jest bardzo istotny również na rynkach DACH.

Fabryka Kosmetyków MG Evolution zajmuje się produkcją kontraktową kosmetyków. Została założona przez dr Żanetę Gortat-Stanisławską, politologa i pedagoga z kilkunastoletnim letnim doświadczeniem w branży kosmetycznej oraz Marcina Gortata   – byłego zawodnika NBA, który po zakończeniu kariery sportowej postawił na produkcję kosmetyków. Siedziba firmy oraz dział R&D znajdują się w Łodzi, natomiast zakład produkcyjny – w Pieńkowie pod Warszawą.

Czytaj także: Żaneta Gortat-Stanisławska, MG Evolution: W kosmetykach konsumenci będą szukać wyszukanej prostoty

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 06:46