StoryEditor
Producenci
02.12.2020 00:00

Merck przedstawia nową strategię zrównoważonego rozwoju

Merck, wiodąca firma naukowo-technologiczna, przedstawiła dziś swoją nową strategię zrównoważonego rozwoju w związku z ogłoszeniem wyników trzeciego kwartału 2020 roku. 

W ten sposób firma mocniej integruje zrównoważony rozwój jako istotny element swojej strategii korporacyjnej.

- W firmie Merck postęp naukowy i odpowiedzialna przedsiębiorczość zawsze szły w parze. Chcemy odnosić sukcesy gospodarcze i tworzyć wartość dla społeczeństwa we wszystkich naszych przedsiębiorstwach bez generowania dalszych kosztów dla społeczeństwa - komentuje Stefan Oschmann, prezes zarządu i dyrektor generalny Merck. - Jako globalna firma naukowo-technologiczna, możemy pomóc rozwiązać niektóre z największych współczesnych wyzwań, takich jak poważne choroby i zmiany klimatyczne - dodaje.

Dzięki strategii zrównoważonego rozwoju firma zrealizuje trzy konkretne cele, które znajdują odzwierciedlenie w sumie w siedmiu obszarach tematycznych. Obecnie wprowadza wiele projektów i inicjatyw w tych obszarach zainteresowania i będzie to robić w przyszłości.

Cel 1: W 2030 r. Merck osiągnie postęp dla ponad miliarda ludzi dzięki zrównoważonej nauce i technologii
Obszary skupienia: Zrównoważone innowacje i technologie dla klientów, wpływ technologii i produktów Merck na zdrowie i dobre samopoczucie.

Cel 2: do 2030 r. Firma zintegruje zrównoważony rozwój we wszystkich swoich łańcuchach wartości
Obszary skupienia: Kultura i wartości zrównoważonego rozwoju, zrównoważony i przejrzysty łańcuch dostaw, zabezpieczenie społecznej licencji firmy na prowadzenie działalności we wszystkich regionach.

Cel 3: do 2040 r. Merck osiągnie neutralność klimatyczną i zmniejszy zużycie zasobów
Obszary skupienia: Zmiany klimatyczne i emisje, wodochłonność i intensywność zasobów.

Koncentrując się na tych tematach, Merck chce przyczynić się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Jednocześnie firma włącza temat zrównoważonego rozwoju do swoich strategii biznesowych i bierze pod uwagę cele strategii zrównoważonego rozwoju przy podejmowaniu decyzji biznesowych. Ponadto planuje powiązać zmienne wynagrodzenie zarządu i wyższej kadry kierowniczej z postępami w osiąganiu trzech celów firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Merck będzie co roku informować o aktualnym stanie realizacji swojej strategii zrównoważonego rozwoju. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 00:52