W ten sposób firma mocniej integruje zrównoważony rozwój jako istotny element swojej strategii korporacyjnej.
- W firmie Merck postęp naukowy i odpowiedzialna przedsiębiorczość zawsze szły w parze. Chcemy odnosić sukcesy gospodarcze i tworzyć wartość dla społeczeństwa we wszystkich naszych przedsiębiorstwach bez generowania dalszych kosztów dla społeczeństwa - komentuje Stefan Oschmann, prezes zarządu i dyrektor generalny Merck. - Jako globalna firma naukowo-technologiczna, możemy pomóc rozwiązać niektóre z największych współczesnych wyzwań, takich jak poważne choroby i zmiany klimatyczne - dodaje.
Dzięki strategii zrównoważonego rozwoju firma zrealizuje trzy konkretne cele, które znajdują odzwierciedlenie w sumie w siedmiu obszarach tematycznych. Obecnie wprowadza wiele projektów i inicjatyw w tych obszarach zainteresowania i będzie to robić w przyszłości.
Cel 1: W 2030 r. Merck osiągnie postęp dla ponad miliarda ludzi dzięki zrównoważonej nauce i technologii
Obszary skupienia: Zrównoważone innowacje i technologie dla klientów, wpływ technologii i produktów Merck na zdrowie i dobre samopoczucie.
Cel 2: do 2030 r. Firma zintegruje zrównoważony rozwój we wszystkich swoich łańcuchach wartości
Obszary skupienia: Kultura i wartości zrównoważonego rozwoju, zrównoważony i przejrzysty łańcuch dostaw, zabezpieczenie społecznej licencji firmy na prowadzenie działalności we wszystkich regionach.
Cel 3: do 2040 r. Merck osiągnie neutralność klimatyczną i zmniejszy zużycie zasobów
Obszary skupienia: Zmiany klimatyczne i emisje, wodochłonność i intensywność zasobów.
Koncentrując się na tych tematach, Merck chce przyczynić się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Jednocześnie firma włącza temat zrównoważonego rozwoju do swoich strategii biznesowych i bierze pod uwagę cele strategii zrównoważonego rozwoju przy podejmowaniu decyzji biznesowych. Ponadto planuje powiązać zmienne wynagrodzenie zarządu i wyższej kadry kierowniczej z postępami w osiąganiu trzech celów firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Merck będzie co roku informować o aktualnym stanie realizacji swojej strategii zrównoważonego rozwoju.