StoryEditor
Producenci
31.12.2019 00:00

Master Pharm skupi się na produkcji kontraktowej suplementów diety

Spółka Master Pharm nabyła od Avet Pharma portfolio 49 marek suplementów diety. Równocześnie wycofuje się z ich dystrybucji. Zamierza bowiem skupić się na produkcji kontraktowej, którą ocenia jako najbardziej perspektywiczną w kontekście długoterminowego rozwoju. 

- Zakupu dokonano w cenie rynkowej określonej przez profesjonalny podmiot zajmujący się wyceną tego typu aktywów. Całość kwoty nabycia została w dniu dzisiejszym uregulowana. Jednocześnie nastąpiła spłata znaczącej części przeterminowanych należności od spółki Avet Pharma wobec Emitenta. Ze spółką Avet Pharma zostanie zawarta, na zwyczajnych warunkach rynkowych, umowa dystrybucyjna w zakresie sprzedaży produktów Master Pharm przez spółkę Avet Pharma – podał Master Pharm w komunikacie.

MasterPharm rozpoczął współpracę z Avet Pharma w zakresie wyłącznej produkcji suplementów diety w 2011 roku, a w 2015 roku został wyłącznym akcjonariuszem Avet Pharmy. Spółka MasterPharm produkowała od 2017 roku kapsułki miękkie dla Avet Pharma, a pozostałe produkty wytwarzane były przez Grokam GBL, spółkę w 100 proc. zależną od Master Pharm, pełniącą rolę centrum produkcyjnego grupy.

W raporcie podkreślono, że powyższe działania w opinii zarządu emitenta umożliwią wyeliminowanie negatywnego wpływu dotychczasowego modelu dystrybucyjnego marek własnych realizowanego przez Avet Pharma na wyniki Grupy Master Pharm, a także oznaczają redukcję zadłużenia Avet Pharma wobec emitenta. Dzięki temu spółka zamierza skupić się na produkcji kontraktowej, którą ocenia jako najbardziej perspektywiczną w kontekście długoterminowego rozwoju emitenta.

Powyższe transakcje oznaczają zakończenie procesu, o którym emitent informował w raporcie bieżącym nr 12/2019 z dnia 19 grudnia 2019 r. – podano. We wcześniejszym komunikacie Master Pharm informował, że nowa strategia zakłada koncentrację na produkcji kontraktowej suplementów diety, co stanowi kluczową kompetencję Grupy Master Pharm i jest najbardziej wartościową częścią działalności. Grupa wycofuje się natomiast z działalności bezpośredniej dystrybucji suplementów diety pod markami własnymi.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 07:07