StoryEditor
Producenci
31.12.2019 00:00

Master Pharm skupi się na produkcji kontraktowej suplementów diety

Spółka Master Pharm nabyła od Avet Pharma portfolio 49 marek suplementów diety. Równocześnie wycofuje się z ich dystrybucji. Zamierza bowiem skupić się na produkcji kontraktowej, którą ocenia jako najbardziej perspektywiczną w kontekście długoterminowego rozwoju. 

- Zakupu dokonano w cenie rynkowej określonej przez profesjonalny podmiot zajmujący się wyceną tego typu aktywów. Całość kwoty nabycia została w dniu dzisiejszym uregulowana. Jednocześnie nastąpiła spłata znaczącej części przeterminowanych należności od spółki Avet Pharma wobec Emitenta. Ze spółką Avet Pharma zostanie zawarta, na zwyczajnych warunkach rynkowych, umowa dystrybucyjna w zakresie sprzedaży produktów Master Pharm przez spółkę Avet Pharma – podał Master Pharm w komunikacie.

MasterPharm rozpoczął współpracę z Avet Pharma w zakresie wyłącznej produkcji suplementów diety w 2011 roku, a w 2015 roku został wyłącznym akcjonariuszem Avet Pharmy. Spółka MasterPharm produkowała od 2017 roku kapsułki miękkie dla Avet Pharma, a pozostałe produkty wytwarzane były przez Grokam GBL, spółkę w 100 proc. zależną od Master Pharm, pełniącą rolę centrum produkcyjnego grupy.

W raporcie podkreślono, że powyższe działania w opinii zarządu emitenta umożliwią wyeliminowanie negatywnego wpływu dotychczasowego modelu dystrybucyjnego marek własnych realizowanego przez Avet Pharma na wyniki Grupy Master Pharm, a także oznaczają redukcję zadłużenia Avet Pharma wobec emitenta. Dzięki temu spółka zamierza skupić się na produkcji kontraktowej, którą ocenia jako najbardziej perspektywiczną w kontekście długoterminowego rozwoju emitenta.

Powyższe transakcje oznaczają zakończenie procesu, o którym emitent informował w raporcie bieżącym nr 12/2019 z dnia 19 grudnia 2019 r. – podano. We wcześniejszym komunikacie Master Pharm informował, że nowa strategia zakłada koncentrację na produkcji kontraktowej suplementów diety, co stanowi kluczową kompetencję Grupy Master Pharm i jest najbardziej wartościową częścią działalności. Grupa wycofuje się natomiast z działalności bezpośredniej dystrybucji suplementów diety pod markami własnymi.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
08.04.2025 11:42
Unilever Rus staje się Arnest UniRus

Jak donosi portal RBC, dawna rosyjska filia międzynarodowego koncernu Unilever przeszła istotne zmiany organizacyjne. Spółka „Unilever Rus”, która zajmowała się produkcją kosmetyków i chemii gospodarczej, zmieniła nazwę na „Arnest UniRus” oraz zaprezentowała nowe logo. Informację o rebrandingu przekazała oficjalnie służba prasowa firmy. Jak poinformowano, nowa nazwa odzwierciedla przemiany, które zaszły w 2024 roku.

W 2024 roku wszystkie aktywa Unilevera w Rosji i na Białorusi zostały sprzedane rosyjskiej spółce akcyjnej Arnest Group. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione. W wyniku przejęcia firma przeszła pod pełną kontrolę rosyjskiego właściciela. „Stając się rosyjską firmą, otwieramy nowe możliwości współpracy z konsumentami i partnerami, nie rezygnując z naszych wartości” – powiedziała Elena Tyabutova, dyrektor generalna Arnest UniRus.

Arnest UniRus kontynuuje produkcję szerokiej gamy znanych kosmetyków. Wśród najpopularniejszych marek znajdują się „Czysta Linia”, „Aksamitne Rączki” i „Czarne Perły”. Firma deklaruje utrzymanie wysokiej jakości produktów oraz dalsze inwestycje w innowacje, podtrzymując standardy wypracowane przez lata działalności pod marką Unilever.

Zakłady produkcyjne Arnest UniRus zlokalizowane są w czterech rosyjskich miastach: Petersburgu, Tule, Jekaterynburgu oraz Omsku. Unilever rozpoczął działalność na rynku rosyjskim w 1991 roku, a jego obecność przez ponad trzy dekady miała istotny wpływ na rozwój branży kosmetycznej w regionie.

Warto pamiętać, że podane przez RBC dane bazują informacjach oficjalnych rządu rosyjskiego i nie są potwierdzane przez żadne niezależne instytucje.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
08.04.2025 10:23
Grupowe zwolnienia w fabryce Avon w Garwolinie; ekspert wróży znaczny wzrost bezrobocia w powiecie
Avon

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Garwolinie alarmuje: zwolnienia grupowe w Avon mogą pogorszyć znacznie statystyki bezrobocia w regionie. Choć spada ono w powiecie garwolińskim systematycznie, jego poziom wciąż znacząco przewyższa średnią krajową. Według danych Powiatowego Urzędu Pracy w Garwolinie, na koniec ubiegłego roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła 3206 osób, co oznacza spadek o około 5 proc. w porównaniu do roku wcześniejszego. Kobiety stanowiły w tej grupie 1414 osób, czyli poniżej 50 proc.

Jak donosi portal Podlasie24, w pierwszym kwartale roku PUP otrzymał informacje o planowanych zwolnieniach grupowych w dwóch dużych firmach: Poczcie Polskiej S.A. oraz kosmetycznym gigancie Avon. W przypadku Poczty Polskiej liczba zwolnień w regionie ma być stosunkowo niewielka i obejmować głównie dobrowolne odejścia. Większe obawy budzi sytuacja w firmie Avon, największym pracodawcy w powiecie, gdzie pracę może stracić 170 z 905 zatrudnionych osób – czyli ponad 20 proc. załogi. Zwolnienia obejmą zarówno pracowników produkcyjnych, jak i biurowych oraz kadrę kierowniczą.

Według zapowiedzi, zwolnienia mają rozpocząć się w okresie kwiecień–maj. Jak podkreśla dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Garwolinie, Marcin Zboina, na razie nie odnotowano znacznego wzrostu liczby rejestrujących się bezrobotnych, ale sytuacja może się wkrótce zmienić na istotnie gorszą. Szczególną uwagę zwraca na fakt, że w firmie Avon zatrudnieni byli również pracownicy tymczasowi, pozyskiwani przez agencje pracy. Ich liczba nie jest dokładnie znana, ale może znacząco wpłynąć na wzrost bezrobocia w regionie.

Na koniec ubiegłego roku stopa bezrobocia w powiecie garwolińskim wynosiła 8,6 proc., przy średniej krajowej na poziomie 5,1 proc. Jednym z powodów tej różnicy jest niski współczynnik aktywności zawodowej mieszkańców powiatu. Według PUP część zarejestrowanych bezrobotnych poszukuje głównie dostępu do bezpłatnego ubezpieczenia zdrowotnego, a ich faktyczne źródła utrzymania mogą pochodzić z pracy nierejestrowanej. Nadchodzące miesiące pokażą, czy rynek pracy w regionie poradzi sobie z wyzwaniami wynikającymi ze zwolnień grupowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
10. kwiecień 2025 03:12