StoryEditor
Producenci
06.03.2023 00:00

Marzec międzynarodowym miesiącem firm z certyfikacją B-Corp

Współczesny biznes coraz częściej stawia na wartości związane z zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością społeczną. Coraz więcej firm poszukuje sposobów na prowadzenie działalności w sposób zgodny z tymi wartościami, a jednym z certyfikatów potwierdzających spełnienie odpowiednich standardów jest certyfikat B-Corp.

Czym jest certyfikat B-Corp?

Certyfikat B-Corp to certyfikat przyznawany przez organizację non-profit B Lab firmom, które spełniają wysokie standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Firma ubiegająca się o certyfikat B-Corp musi przejść przez specjalny proces oceny, który obejmuje wiele aspektów, takich jak wpływ na środowisko, podejście do zrównoważonego rozwoju, stosunki z pracownikami oraz relacje z klientami i dostawcami.

Posiadanie certyfikatu B-Corp potwierdza, że firma działa zgodnie z najwyższymi standardami w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Oznacza to, że takie firmy nie skupiają się tylko na maksymalizacji zysków, ale także na minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko i społeczeństwo oraz na poprawie warunków pracy i życia pracowników.

MUSTELA – jedyne francuskie dermokosmetyki z certyfikacją B-Corp

Laboratoires Expanscience to francuska firma kosmetyczna o międzynarodowym zasięgu, producent marki dermokosmetyków MUSTELA, która od lat stawia na bezpieczeństwo i naturalność swoich produktów. Od kilkunastu lat firma prowadzi intensywne działania ukierunkowane na zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczną. Firma zredukowała emisję gazów cieplarnianych, ograniczyła zużycie wody i energii podczas produkcji dermokosmetyków oraz znacząco zredukowała ilość odpadów. Od 2018 r. firma posiada certyfikację B-Corp.

Marzec – międzynarodowy miesiąc firm certyfikowanych B-Corp

Miesiąc firm należących do B-Corp odbywa się corocznie w marcu i jest okazją do promocji wartości związanych z zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością społeczną. Podczas tego miesiąca firmy należące do B-Corp organizują różne akcje i wydarzenia, aby zwiększyć świadomość społeczną na temat ich działań i zaangażowania.

W ramach obchodów międzynarodowego miesiąca B-Corp marka MUSTELA zdecydowała się podkreślić swoje działania na rzecz planety z myślą o przyszłości kolejnych pokoleń uruchamiając ogólnopolską kampanię edukacyjną „Mniej znaczy więcej”.

W ramach kampanii „Mniej znaczy więcej", MUSTELA zachęca do dbania o planetę poprzez proste, codzienne czynności, takie jak: ograniczenie zużycia wody, zredukowanie ilości wyrzucanych śmieci czy wybieranie produktów z naturalnych składników w opakowaniach nadających się do recyclingu. Kampania ta ma na celu pokazanie, że każdy z nas może w prosty sposób przyczynić się do ochrony zdrowia planety.

Zobacz także na:

fb Mustela Polska 

www.mustela.pl  

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.11.2024 11:45
Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?
Rituals Cosmetics

Rituals Cosmetics do 2050 roku osiągnie zerową emisję gazów cieplarnianych. To jedno ze zobowiązań marki, która w realizacji swoich planów środowiskowych ma duże osiągnięcia.

Rituals Cosmetics do 2050 roku osiągnie zerową emisję gazów cieplarnianych. To jedno ze zobowiązań marki, która w realizacji swoich planów środowiskowych ma duże osiągnięcia.

Marka Rituals Cosmetics sukcesywnie zmniejsza emisję gazów cieplarnianych, redukując tym samym swój ślad węglowy. Marka podjęła zobowiązanie, że do 2050 r. osiągnie zerową emisję netto. Jest to jedno ze zobowiązań środowiskowych marki, która w opublikowanym właśnie Raporcie Zrównoważonego Rozwoju podsumowuje to, co do tej pory udało jej się osiągnąć.

W 2023 r. 65 proc. produktów marki zawierało co najmniej 90 proc. składników naturalnego pochodzenia. Produkty z możliwością ponownego napełnienia oraz odpowiadające im wkłady stanowiły ponad 24 proc. sprzedaży, która wzrosła o 19 proc. w porównaniu z 2022 r.

Dzięki takim wyborom konsumentów, którzy kupowali wkłady uzupełniające poszczególnych produktów, marka zaoszczędziła w 2203 r. ponad tonę materiałów, ponad 2 mln ton 2 270 ton ekwiwalentu CO2 i 26,6 miliona litrów wody.

Wszystkie materiały, z których wytwarzane są opakowania produktów marki nadają się do recyklingu lub są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Firma zwiększyła odsetek przetworzonego aluminium w opakowaniach pianek pod prysznic w żelu oraz musów do ciała do 99 proc.

Opakowania kremów do ciała oraz masek do ciała są wykonywane w minimum 95 proc. z plastiku pochodzącego z recyklingu (PCR PET). Zwiększenie udziału tego materiału w opakowaniach dwóch rodzajów produktów pozwoliło w ubiegłym roku zaoszczędzić 1 005 289 kg pierwotnego plastiku.

Kolejnym krokiem będzie zmiana słoików i butelek PET w opakowania zawierające ponad 70 proc. PCR PET, aby do końca 2025 r. w produkcji opakowań wykorzystywać już wyłącznie PET pochodzący z recyklingu.

Rituals Cosmetics to luksusowa marka oferująca produkty do pielęgnacji ciała, twarzy oraz włosów oraz zapachy do domu. Firma powstała w 2000 roku w Amsterdamie. Jej produkty, poprzez sieć ponad 1 tys. sklepów, 4,2 tys. punktów w ramach shop-in-shop oraz pięciu obiektów SPA, obecne są w 36 krajach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 12:36