StoryEditor
Producenci
13.10.2022 00:00

Mary Kay Inc. rozpoczyna Światowy Miesiąc Różnorodności

Firma kosmetyczna działająca w modelu multi-level-marketing, Mary Kay, przedstawia swoje zobowiązania w zakresie różnorodności, równości i inkluzywności oraz działania na rzecz zwiększenia szans kobiet w Mary Kay i poza strukturami firmy.

Spółka Mary Kay Inc., która od lat wspiera feministyczne inicjatywy, wydała oświadczenie w sprawie różnorodności, równości i włączenia społecznego (DEI) w ramach rozpoczęcia Światowego Miesiąca Różnorodności. W ten sposób spółka sygnalizuje poczucie odpowiedzialności za swoje działania w zakresie inkluzywności, różnorodności i równości, które to wartości wdraża wskutek trzech rodzajów inicjatyw. Są to Zrozumienie poprzez Wiedzę, żądanie podejmowania Działań, oraz zrównoważone Zmiany w spółce, wśród partnerów biznesowych i klientów.

„Celem Mary Kay od samego początku jest zmiana status quo – od 1963 r. spółka stwarza możliwości dla kobiet i zróżnicowanych grup odbiorców jej działań. [...] Wiemy, że walka o równość nie kończy się na naszej organizacji i dlatego wspomagamy działania na jej rzecz w społecznościach na całym świecie, z którymi mamy styczność” – oświadczyła Julia A. Simon, dyrektor prawna oraz dyrektor ds. różnorodności i inkluzywności w Mary Kay.

Historia Mary Kay

Mary Kay Ash założyła firmę kosmetyczną w 1963 r., mając na celu zbudowanie przedsiębiorstwa, które umożliwiłoby pracę zarobkową kobiet w zmaskulinizowanym świecie biznesu. Z tego celu powstała firma warta miliardy dolarów, która współpracuje z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w ponad 40 krajach. Mary Kay korzysta z badań naukowych, pozwalających tworzyć wyspecjalizowane produkty do makijażu i pielęgnacji, zapachy i suplementy diety. Firma od początku istnienia obejmuje patronatem akcje związane z badaniami nad chorobami nowotworowymi, pomocą ofiarom przemocy domowej i promowaniu najlepszych standardów biznesowych. Mary Kay ma polski oddział od 13 września 2004 r. i jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej, podobnie jak Amway, Kyäni, Avon czy Monat. Działa ono od 1994 roku i zrzesza największe przedsiębiorstwa sprzedaży bezpośredniej. Ich udział w łącznych obrotach marek działających w modelu MLM w Polsce przekracza 70 proc.

Przeczytaj także: Mary Kay otwiera centrum biurowo-magazynowe w Warszawie, Mary Kay przekaże 60 tys. zł na kursy zawodowe dla wychowanków domów dziecka

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 18:50