StoryEditor
Producenci
20.10.2022 00:00

Mary Kay dołącza do Ocean Stewardship Coalition ONZ Global Compact

Mary Kay Inc. niedawno dołączyło do Ocean Stewardship Coalition ONZ Global Compact – projektu na rzecz współpracy sektora prywatnego z agencjami ONZ, środowiskiem akademickim, rządami i organizacjami pozarządowymi w celu zajęcia się bioróżnorodnością i zmianami klimatycznymi poprzez skupienie się na zdrowiu oceanów.

Jako obecny sygnatariusz Zasad Zrównoważonego Rozwoju Oceanów ONZ, Koalicja Ocean Stewardship wspiera zaangażowanie Mary Kay w zapewnienie zdrowego i produktywnego oceanu. Koalicja ma na celu wykorzystanie zaangażowania sektora prywatnego w celu zwiększenia świadomości oceanów i rozwoju innowacji przyjaznych dla klimatu. Wzywa również interesariuszy, w tym liderów biznesu, do stosowania polityk przyjaznych dla klimatu w celu przeciwdziałania niesprawiedliwości środowiskowej i klimatycznej, a także do przyjęcia skoncentrowanego na człowieku podejścia do rozwiązań politycznych.

Zgodnie z zasadami koalicji Ocean Stewardship, Mary Kay wsparła w tym roku kilka projektów we współpracy z The Nature Conservancy w celu poprawy zdrowia oceanów poprzez ochronę i odbudowę krytycznych siedlisk, takich jak:

  • Przywracanie do zdrowia raf skorupiaków Azji i Pacyfiku w Australii, Hongkongu, Chinach i trójkącie koralowym;
  • Zapewnienie, że wysiłki na rzecz ochrony i odbudowy koralowców w krajach Trójkąta Koralowego – Indonezji, Papui Nowej Gwinei i Wyspach Salomona – będą wspierane poprzez działania na rzecz ochrony i inicjatywy mające pozytywny wpływ na cały region;
  • Wspieranie liderek ekologicznych na Pacyfiku w Papui Nowej Gwinei i na Wyspach Salomona;
  • Ochrona i odbudowa wybrzeży na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej oraz ocena  rynków błękitnej emisji dwutlenku węgla w celu wsparcia długoterminowego zarządzania obszarami podmokłymi;
  • Wsparcie rybołówstwa w Meksyku w celu wzmocnienia pozycji społeczności i kobiet w przemyśle rybnym.


„Projekty rozwiązań opartych na przyrodzie prowadzonych przez kobiety rewolucjonizują sposób, w jaki chronimy nasze oceany dla przyszłych pokoleń” — powiedziała Deborah Gibbins, dyrektor ds. operacyjnych w Mary Kay. „Dołączając do Koalicji Ocean Stewardship, Mary Kay ma nadzieję wesprzeć te projekty i zainspirować kolejne kobiety do podjęcia działań w swoich lokalnych społecznościach”. W ramach nieustających wysiłków firmy, mających na celu zwiększenie globalnej świadomości oceanicznej, Mary Kay angażuje się również w kluczowe fora oceaniczne, takie jak Economist Impact‘s World Ocean Tech & Innovation Summit, którego gospodarzem jest Canada‘s Ocean Supercluster we współpracy z prowincją Nowa Szkocja i Halifax. Partnerstwo, w ramach którego innowatorzy, liderzy biznesu, liderzy myśli i inwestorzy spotkali się, aby poznać i nawiązać kontakt z najnowszymi innowatorami i technologiami „niebieskiej gospodarki” oraz zidentyfikować rozwiązania, które stworzą mapę drogową do zrównoważonej, kwitnącej gospodarki oceanicznej.

Czytaj także: Neboa i Noszesztuke we wspólnej akcji dla Bałtyku

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
23.04.2025 12:10
L‘Oreal ze wzrostami po I. kwartale 2025 – mimo trudności na amerykańskim rynku
L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej i innowacjomIG lorealgroupe

L‘Oreal poinformował o 3,5-procentowym wzroście sprzedaży w pierwszym kwartale. Wynik ten przewyższył prognozy, uwzględniające wolniejsze wzrosty. Mocny popyt na kremy do twarzy i perfumy w Europie pomógł poprawić wyniki w obliczu trudnych warunków w Stanach Zjednoczonych.

Francuska grupa kosmetyczna, do której należą m.in. marki Maybelline Makeup i Kiehl‘s Skincare, odnotowała sprzedaż na poziomie 11,7 mld euro w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2025.

L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej, obejmującej szampony marek masowych, ekskluzywne perfumy Valentino oraz dermokosmetyki CeraVe.

Ostatni rok cechował się jedna spowolnieniem wzrostu, na co wpłynęły wzrosty kosztów spowodowane inflacją, a także zaostrzenie się konkurencji na rynku chińskim w kategorii pielęgnacji skóry i dermokosmetyków.

Zdaniem CEO firmy, Nicolasa Hieronimusa, rynek amerykański okazał się w pierwszym kwartale "bardziej wymagający, niż się spodziewano". Hieronimus zaznaczył przy tym, że sytuacja na rynku chińskim okazała się nieco lepsza od prognozowanej.

Jak informowała kilka dni temu grupa LVMH, należąca do niej sieć Sephora odnotowała wolniejszy wzrost w I. kwartale w USA. Na osłabienie wpłynęła konkurencja ze strony tańszych ofert na Amazon.

L‘Oreal obawia się również strat na rynkach, dotkniętych cłami prezydenta Donalda Trumpa. Koncern planuje jednak "napędzać wzrost i zarządzać swoim rachunkiem zysków i strat, aby zrównoważyć wpływ podwyżek ceł – z korzyścią dla marży brutto".

Francuski koncern zapowiada, że zamierza poprawiać swoje wyniki na globalnych rynkach kosmetycznych i kontynuować rozwój pomimo obecnych napięć gospodarczych i geopolitycznych.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
22.04.2025 14:59
Ceny perfum w USA wzrosną o 6-7 proc. – to odpowiedź Interparfums na cła Trumpa
Jimmy Choo jest marką perfum, przynoszącą koncernowi Interparfums największe dochody   IG interparfums_official

Interparfums, producent perfum z Francji, planuje podniesienie cen swoich produktów na terenie USA 6 do 7 proc. już od 1 sierpnia. To odpowiedź na nałożenie 10-procentowych ceł na towary importowane. Interparfums ma w swoim portfolio perfumy kilku globalnym marek modowych, takich jak Coach, Jimmy Choo, Montblanc i Lacoste.

Nie przeprowadziliśmy jeszcze dokładnych obliczeń, ale myślę że w tym roku poniesiemy dodatkowe wydatki w granicach od 5 do 6 milionów euro – zapowiedział dyrektor generalny Interparfums Philippe Benacin podczas dorocznego walnego zgromadzenia akcjonariuszy w Paryżu.

Obecnie Stany Zjednoczone są dla Interparfums największym rynkiem, przynoszącym w 2024 roku 38 proc. całkowitych przychodów firmy. Jak dodał też Benacin, firma pomimo przewidywanego wpływu ceł miała w USA “bardzo mocny pierwszy kwartał”. Oficjalne wyniki Interparfums za pierwszy kwartał zostaną opublikowane 24 kwietnia.

Benacin potwierdził ponadto odnowienie umowy licencyjnej z amerykańską marką Coach, obowiązującej do 2031 roku. W 2024 roku perfumy marki Coach wygenerowały dla Interparfums 43 mln euro zysków ze sprzedaży, co czyni je jedną z najlepiej sprzedających się licencji grupy po Jimmy Choo, która przyniosła 56,3 mln euro.

Ogółem Interparfums odnotowało 10-procentowy wzrost zysku netto w 2024 roku.

Czytaj też: Coach przedłuża umowę licencyjną na swoje perfumy z Interparfums

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. kwiecień 2025 14:53