StoryEditor
Producenci
08.08.2024 18:19

Marki Kadorny, Ecocera, Lacky Nails i Zaa-Zoo-Laa, sprzedane Grupie Gabona Europe

Stoisko firmy Kadorna z jej markami na targach handlowych sieci Drogerie Polskie w 2023 r. Na zdjęciu Adam Prałat, współwłaściciel firmy / fot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Firma Kadorna sprzedała swoje marki, Ecocera, Lacky Nails i Zaa-Zoo-Laa, a także swoją hurtownię, Grupie Gabona Europe. Marki będą rozwijane przez firmę Trena – spółkę-córkę Gabony. Założyciele Kadorny pozostają w strukturach Grupy.

Firma Kadorna zdecydowała się na sprzedaż swoich marek Ecocera (naturalne i mineralne kosmetyki), Lacky Nails (lakiery do paznokci) i Zaa-Zoo-Laa (ekologiczne środki czystości) Grupie Gabona Europe. Markami będzie zarządzać firma Trena, spółka-córka Gabony. Do Grupy Gabona sprzedana została także hurtowa część biznesu Kadorny, czyli – hurtownia B2B kosmetyki.pl, towar i środki trwałe.

Sama firma Kadorna nie przestaje istnieć. Jej założyciele będą działać w Grupie Gabona Europe na zasadach B2B i rozwijać jej biznes na polskim rynku. Jak mówi Adam Prałat, współwłaściciel Kadorny, otwiera to przed markami, które stworzyli, zupełnie nowe możliwości.

– Widzieliśmy, że jako mała firma, dysponując takimi a nie innymi środkami, nie jesteśmy już w stanie rozwijać naszych marek w taki sposób, jak byśmy chcieli. Potrzebowaliśmy wsparcia dużego partnera i to się udało. To transakcja na zasadzie synergii. Naszych marek nie sprzedawaliśmy za granicą, teraz otworzą się przed nimi nowe rynki. Natomiast my, mając duże doświadczenie na polskim rynku, także we współpracy z największymi sieciami drogeryjnymi, zadbamy o dystrybucję marek Gabony, które mają ogromny potencjał – to ponad 400 indeksów, bardzo ciekawych i dobrych jakościowo produktów – mówi Adam Prałat.

Grupa Gabona Europe to fascynujący przykład rozwoju polskiej firmy, która powstała w 2010 r. i obecnie prowadzi hurtową sprzedaż do niemal 60 krajów. Założyciel firmy, Grzegorz Hryciuk, zaczynał swoją przygodę z biznesem od sprzedawania używanych produktów na Allegro. Zauważył duży popyt na kosmetyki do makijażu i założył swoją pierwszą firmę „Wirtualne Zakupy”. Jak sam pisze, mieściła się ona początkowo na przysłowiowych dwóch mkw., a po kilku miesiącach w 100-metrowym mieszkaniu, które stało się także biurem. Z Grzegorzem Hryciukiem nawiązali kontakt dystrybutorzy z zachodu, którzy widzieli w jego działalności szansę na sprzedaż swoich produktów na rynki Europy wschodniej i centralnej. Ostatecznie przedsiębiorca w 2010 r. założył firmę Gabona, odkupił od dystrybutorów ich spółkę i przekształcił ją w firmę Eurocosmetics, która później przekształci się w sklepy internetowe Trena z profesjonalnymi produktami kierowanymi na rynek fryzjerski i działającymi m.in. w Polsce (trena.pl), w Niemczech, we Włoszech i Francji. Stworzył także własną markę Tools For Beauty, która oferuje kilka linii profesjonalnych produktów do stylizacji włosów, akcesoria do makijażu i akcesoria do manicure. 

Grupa Gabona Europe zatrudnia dziś 150 osób, ma także oddział na Sycylii i prowadzi sprzedaż hurtową do blisko 60 krajów. Ma w ofercie ponad 70 marek kosmetycznych. Obroty firmy sięgają 500 mln zł.

Czytaj także: Kanu Nature przejęło markę Olivia Plum

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 11:27