StoryEditor
Producenci
29.04.2021 00:00

Marketing: W firmach rośnie zapotrzebowanie na wysokiej jakości dane

Konsumenci wymagają coraz bardziej spersonalizowanych doświadczeń od marek. Jednak jakość danych pozostaje dla marek istotną przeszkodą, co oznacza trudności z nawiązaniem odpowiednich relacji, których szukają konsumenci - czytamy w Raporcie Marketingowym firmy Nielsen.

Własne dane są siłą napędową działań marketingowych każdej marki.

86 proc. marketerów ankietowanych na potrzeby tegorocznego Raportu Marketingowego firmy Nielsen uznaje ich znaczenie. Jednak zaufanie do jakości danych jest ogólnie niskie. Na przykład 41 proc. marketerów w dużych firmach, zdefiniowanych w raporcie jako organizacje z budżetami marketingowymi przekraczającymi 10 milionów dolarów, postrzega dokładność danych jako wyzwanie. 

Dane są kluczem do tworzenia spersonalizowanych doświadczeń, których poszukują konsumenci.

Dane własne zazwyczaj wskazują na interakcje związane z marką. W związku z tym nie dostarczają informacji o zachowaniu konsumentów poza daną marką. Dane innych firm i firm zewnętrznych dostarczają markom informacji o tym, co robią konsumenci, gdy nie wchodzą bezpośrednio w interakcję z marką. W przypadku prawdziwie wielokanałowych działań marketingowych, marketerzy potrzebują informacji wykraczających poza bezpośrednie zaangażowanie marki. Pozyskiwanie klientów jest w tym roku głównym priorytetem dla marketerów, ale marki nie przyjęły jeszcze partnerstwa w zakresie danych jako sposobu na wzbogacenie własnych danych.

Dane są dostępne z niezliczonych źródeł. Nowe źródła będą nadal pojawiać się online wraz ze wzrostem łączności i interakcji cyfrowych.

Zaskakujące jest to, że marki każdej wielkości koncentrują się przede wszystkim na źródłach danych, które podkreślają działanie na końcu doświadczenia klienta, takie jak faktyczny zakup, obciążenie karty kredytowej lub interakcja ze stroną internetową. Ponieważ marketerzy zaczną się teraz koncentrować na całym doświadczeniu konsumenta, a nie tylko na punkcie końcowym, rozwiązania atrybucji wielodotykowej staną się kluczowe w identyfikowaniu wszystkich punktów kontaktu, a nie tylko ostatniego.

Firmy powinny nadal gromadzić dane, aby wiedzieć, jak nawiązać kontakt z konsumentami w obliczu ciągłych zakłóceń i zmian.

Teraz, gdy świat od ponad roku zdobywa wiedzę o pandemii, partnerstwo w zakresie danych powinno być najwyższym priorytetem. Dane i zaangażowanie na poziomie osoby są kluczem do sukcesu marketingowego w przyszłości, a wiele narzędzi i rozwiązań zostało skalowanych, aby przynosić korzyści markom i budżetom każdej wielkości.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 07:48