StoryEditor
Producenci
17.10.2024 11:42

Marka Tesori d’Oriente zwiększa sprzedaż w Polsce

Paweł Szuba, prezes zarządu spółki Corri / fot. Corri

Włoska marka Tesori d’Oriente odnotowała 25 proc. wzrost sprzedaży w Polsce w trzecim kwartale 2024 r. Największe wzrosty zanotowały świece zapachowe oraz segment kosmetyków pielęgnacyjnych - poinformowała spółka Corri, wyłączny dystrybutor marki w Polsce.

Włoska marka Tesori d’Oriente zwiększa sprzedaż w Polsce. "W trzecim kwartale zanotowaliśmy 25 proc. wzrost sprzedaży w porównaniu do rekordowego drugiego kwartału"– poinformowała firma Corri, wyłączny dystrybutor marki w Polsce.

– Zdawaliśmy sobie sprawę, że polscy konsumenci coraz chętniej sięgają po włoskie produkty kosmetyczne i chemiczne, ale wyniki, które osiągnęliśmy w tym roku, przerosły nasze najśmielsze oczekiwania – powiedział Paweł Szuba, prezes zarządu spółki Corri.

Jednym z głównych obszarów wzrostu sprzedaży były kosmetyki pielęgnacyjne – ten segment osiągnął 51,42 proc. wzrostu w porównaniu do poprzedniego kwartału. W kategorii perfum i zapachów do domu sprzedaż wzrosła o 43,61 proc., a sprzedaż świec zapachowych wzrosła aż o 151,84 proc.

Tesori d’Oriente pozycjonuje się w segmencie premium. Dystrybucja marki zbudowana jest w oparciu o sieci drogeryjne i handlowe, zarówno ogólnopolskie, jak i regionalne oraz franczyzowe. Wśród odbiorców marki Corri wymienia m.in. takie firmy handlowe, jak: Lidl Polska, Stokrotka, Super Pharm Poland, Netto Polska, Salling Group, Drogerie Jawa, dm-drogerie markt Polska, Auchan Retail Polska, Delikatesy Centrum, Drogerie Kosmyk, Dealz Poland, PSS Społem, Drogerie Polskie oraz Drogerie Laboo.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 05:40