StoryEditor
Producenci
14.04.2021 00:00

Marka Rituals w ogniu krytyki za "rasistowski" styl orientalny

Holenderska marka kosmetyczna Rituals stala się obiektem krytyki. Konto aktywisty zajmującego się sektorem urody na Instagramie zarzuca tej marce kosmetycznej lekceważenie kultur azjatyckich przez czerpanie z ich tradycji dla zarobku - czytamy na stronie retaildetail.eu. 

Estée Laundry, amerykański kolektyw, który wykorzystuje media społecznościowe do obnażania ciemnej strony marek kosmetycznych, teraz skupił się na marce Rituals. Anonimowe konto na Instagramie, które ma 184 000 obserwujących, twierdzi, że marka produktów do higieny osobistej nie szanuje kultur azjatyckich, z czego często czerpie inspirację Rituals.

Czerpanie z tradycji to forma rasizmu?

Dzięki kolekcjom takim jak Sakura, Namaste i Samurai marka deklaruje hołd kulturom Azji i zachowanie ich dziedzictwa przy życiu. Jednak Estée Laundry twierdzi, że przywłaszczanie sobie tych kultur bez prawdziwej wiedzy i w celu osiągnięcia zysku jest również formą rasizmu.

Właściciel tego konta na Instagramie narzeka również, że marka nie podejmuje działań przeciwko nasilającej się przemocy wobec Amerykanów pochodzenia azjatyckiego w Stanach Zjednoczonych. Wielu byłych pracowników Rituals, głównie z USA, również włączyło się do debaty, przypominając o braku różnorodności w firmie - np. przeważnie białych osobach na stanowiskach kierowniczych i na zdjęciach kampanii reklamowych Rituals.

Tymczasem rzecznik prasowy Rituals The Netherlands odpowiedział belgijskiej gazecie Gazet van Antwerpen, że marka promuje dobre samopoczucie na całym świecie „niezależnie od pochodzenia”. Jeśli chodzi o przemoc wobec Azjatów w USA, amerykański oddział firmy powiedział, że uważa taką przemoc za niedopuszczalną i wspiera każdego, kto padł ofiarą przestępstw z nienawiści.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 07:42