StoryEditor
Producenci
25.07.2024 13:42

Marka Lush otworzyła w Londynie Bibliotekę Perfum

Lush Perfume Library w Londynie / fot. Lush

Marka Lush otworzyła w Londynie wyjątkową perfumerię. Perfume Library to miejsce, gdzie można kupić nie tylko perfumy Lush, ale też zapachy, świece i kadzidła do domu oraz książki związane ze sztuką perfumiarstwa.

Marka Lush od 19 lipca br. zaprasza mieszkańców Londynu do wyjątkowego miejsca. Na Beak Street w Soho powstała Perfume Library – wyjątkowa perfumeria, w której marka sprzedaje swoje perfumy oraz  świece, woski i kadzidła z oferty Lush Home Fragrance, a także książki związane z perfumiarstwem. To także miejsce, gdzie można umówić się na konsultację zapachową z ekspertami Lush.

Jak podaje marka, w jej nowym sklepie koncepcyjnym została zaprezentowana ekskluzywna kolekcja 12 zupełnie nowych perfum, niedostępnych jeszcze nigdzie indziej.

image
Zapachy Lush
fot. Lush

Nowe zapachy w kolekcji zostały wymyślone przez trzech wewnętrznych perfumiarzy Lush: współzałożyciela Lush Marka Constantine’a, który stworzył wiele kultowych zapachów Lush od ich powstania w 1995 roku, oraz dwie wewnętrzne perfumiarki, Emmę Vincent i Alinę Gliwińską. W branży zdominowanej głównie przez mężczyzn Emma i Alina stworzyły jedne z najbardziej lubianych zapachów Lush, w tym „Turmeric Latte” i „Alina”.

Również kolekcja zapachów do domu jest tu dostępna przed ich oficjalną premierą, która jest zaplanowana na 1 sierpnia br.

image
Książki w Lush Perfume Library
fot. Lush

Każdy kto odwiedzi perfumerię znajdzie w niej także kolekcję książek dotyczących perfumiarstwa wybranych Marka Constantine’a, a także książki, które zainspirowały i wykształciły perfumiarzy Lush oraz recenzujące Lush Fragrances. Prowadzą one przez historię perfumiarstwa, opowiadają o znaczeniu i sile oddziaływania zapachów. Książki można kupić.     

Czytaj także: Lush ma nowy salon w kultowym centrum handlowym

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.07.2024 13:26
Stefano Gabbana i Domenico Dolce przygotowują się do sukcesji poprzez wejście na giełdę
Dolce & Gabbana oferuje szeroką gamę luksusowych produktów kosmetycznych, które obejmują zarówno perfumy, jak i kosmetyki do makijażu.Eva Rinaldi, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

Dolce & Gabbana, słynny duet projektantów mody, przygotowują się do sukcesji i rozważają wejście na giełdę. Stefano Gabbana i Domenico Dolce, założyciele marki, są gotowi na nowe wyzwania, co może oznaczać otwarcie kapitału i przyszłą wycenę na poziomie sześciu miliardów euro.

W wywiadzie dla włoskiej gazety Corriere della Sera’s L’Economia, Alfonso Dolce, CEO i brat współzałożyciela, ogłosił, że duet projektantów, którzy założyli markę czterdzieści lat temu, jest „gotowy”. Jeszcze niedawno Stefano Gabbana stanowczo deklarował, że nigdy nie sprzeda „ich dziecka”, a przyszłość marki w rękach innych projektantów wydawała się nie do pomyślenia. „Kiedy umrzemy, umrzemy,” mówił Gabbana. Teraz jednak, rodziny mają poważne powody, by myśleć o otwarciu kapitału: wejście na giełdę mogłoby wycenić markę na sześć miliardów euro.

Obecnie firma jest w całości własnością obu rodzin: założyciele posiadają 80 proc. akcji, a rodzina Domenico Dolce (w tym Alfonso) ma pozostałe 20 proc. Jak długo zewnętrzni inwestorzy „nie naruszą etycznych wartości firmy i jej strategii zrównoważonego rozwoju”, dom mody wydaje się rozważać tę możliwość. Mimo trudniejszych czasów, marka wciąż rośnie: w ostatnim roku finansowym sprzedaż wzrosła o 17 proc. do 1,87 miliarda euro – wynik, który D&G ma nadzieję powtórzyć w tym roku.

Stany Zjednoczone odgrywają szczególnie ważną rolę dla Dolce & Gabbana: marka posiada tam 72 sklepy, a w Kanadzie cztery. Łącznie odpowiadają one za 28 proc. całej sprzedaży, w porównaniu do 16 proc. w Chinach. W ciągu najbliższych osiemnastu miesięcy, D&G planuje otwarcie dwunastu kolejnych sklepów w USA, w tym jednego o powierzchni ponad 2000 m² i pięciu piętrach na nowojorskiej Madison Avenue. Tak dynamiczny rozwój na rynku amerykańskim podkreśla globalne ambicje marki i jej dążenie do dalszego wzrostu, jednocześnie przygotowując grunt pod ewentualne wejście na giełdę.

Czytaj także: Katy Perry reklamuje pierwszy gourmandowy zapach Dolce & Gabbana

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.07.2024 11:51
Saraya otworzyła fabrykę w Egipcie
Otwarcie fabryki Saraya w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Kanału Sueskiego w Egipciefot. Saraya

Firma Saraya otworzyła fabrykę w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Kanału Sueskiego w Egipcie. Będzie w niej produkować ekstrakt olejku z owoców jojoba oraz wytwarzać i sprzedawać otrzymywane z niego składniki kosmetyczne.

Saraya 24 czerwca br. otworzyła fabrykę Saraya Middle East Factory w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Kanału Sueskiego w Egipcie.

Fabryka ma 8 tys. mkw. Znajdują się w niej urządzenia produkcyjne umożliwiające ekstrakcję olejku z owoców jojoba. Fabryka będzie nie tylko go produkować, ale także wytwarzać i sprzedawać otrzymywane z niego składniki kosmetyczne. Kompleks znajduje się w dzielnicy Ain Sokhna i zajmuje powierzchnię ponad 20 tys. mkw. – poinformowała firma.   

Próbną produkcję oleju jojoba metodą tłoczenia na zimno firma rozpoczęła w 2023 r. ale dopiero teraz fabryka została oficjalnie otwarta. Spośród 14 globalnych fabryk Saraya jedynie fabryka w Egipcie produkuje olej jojoba, który eksportowany jest do Wielkiej Brytanii i Francji, a także wykorzystywany w krajowych kosmetykach marki. Dołączy do niego drugi zakład produkujący kosmetyki naturalne oraz trzeci zakład produkujący Lakanto – zerokaloryczny zamiennik cukru wytwarzany przez firmę.

W drugiej fazie budowy pozostały teren zostanie wykorzystany pod budowę fabryki produkującej niesterylne rękawice nitrylowe, których produkcja ma zaspokoić lokalne potrzeby, a rękawice mają być alternatywą dla importowanych produktów.  

Saraya współpracuje z egipskimi firmami zajmującymi się uprawami jojoby od 2017 r. Ta wszechstronna roślina może rosnąć na surowej pustyni. Celem działań firmy jest pozyskiwanie oleju jojoba przy jednoczesnym zwalczaniu ekspansji obszarów pustynnych zajmujących ponad 90 proc. powierzchni Egiptu.

Najpopularniejszymi drzewami uprawnymi w Egipcie są palmy daktylowe w Delcie Nilu i oliwki na suchych terenach wokół oaz. Doktor Nabil El Mougy, badacz olejku jojoba oraz prezes Saraya dostrzegli potencjał drzewa jojoba, które rośnie na obszarach suchych i jest odporne na glebę zasoloną. W 2018 roku byli współzałożycielami Saraya Middle East w Ain Sokhna na wybrzeżu Morza Czerwonego w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Kanału Sueskiego.

Olej jojoba idealnie nadaje się do kosmetyków naturalnych i smarów przemysłowych ze względu na swoją strukturę chemiczną, zbliżoną do ludzkiego sebum i wosku wielorybiego. Jako wszechstronny surowiec był przedmiotem wspólnych badań Uniwersytetu w Osace i Egiptu i Japonii Uniwersytetu Nauki i Technologii w celu opracowania takich produktów, jak kosmetyki, konserwanty owocowe, środki odstraszające owady i farmaceutyki. Dodatkowo trwają badania nad opracowaniem środków kontrastowych do badań rentgenowskich z wykorzystaniem olejku jojoba.

Firma Saraya powstała w Japonii w 1952 r. Rozpoczęła produkcję od płynnych antybakteryjnych mydeł z dozownikiem (jednych z pierwszych na świecie). Dziś firma produkuje w 8 fabrykach produkty kosmetyczne i higieniczne. To między innymi naturalne mydła Arau, biodegradowalny detergent do kuchni czy linia produktów do dezynfekcji Smart San. Saraya Poland jest jednym z największych producentów kosmetyków private label w kraju.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. lipiec 2024 14:16