StoryEditor
Producenci
23.08.2023 17:19

Mark Jacobs poszerza licencję dla Coty o makijaż

Zapach Daisy pozostaje jednym z największych osiągnięć marki Marc Jacobs Fragrance. Od premiery w 2018 roku utrzymuje się wśród 10 najlepszych zapachów dla kobiet w USA. Obecnie zajmuje 6. miejsce. / Shutterstock
Marc Jacobs International podpisał rozszerzoną, długoterminową umowę licencyjną z Coty. Portfolio firmy, która do tej pory oferowała perfumy sygnowane marką Marc Jacobs, poszerzone zostanie o produkty do makijażu. Wcześniej licencję na nie miała firma Kendo Brands, będąca częścią LVMH.

Marc Jacobs International przedłużyła licencję na zapachy dla Coty na kolejnych 15 lat. Do umowy dodane zostały produkty Beauty.

Sue Nabi, dyrektor generalna Coty, komentuje:

Dzięki współpracy z Coty i kultowym zapachom Daisy Marc Jacobs i Perfect Marc Jacobs, marka Marc Jacobs’ Fragrances odniosła ogromny sukces, stając się jednym z 10 najlepszych zapachów dla kobiet na całym świecie. Teraz konsumenci na całym świecie z niecierpliwością oczekują na powrót marki Marc Jacobs Beauty. Ta umowa wzmacnia pozycję Coty jako głównego partnera dla światowych domów mody i marek, które podzielają naszą ambicję tworzenia wiodących produktów kosmetycznych.

Natomiast Eric Marechalle, dyrektor generalny Marc Jacobs International, mówi:

Marc i ja mamy przyjemność dodać jedną z najbardziej ekscytujących kategorii produktowych do naszej wieloletniej, udanej współpracy z Coty. Naszym celem jest wcielenie w życie twórczej wizji Marca w całości, a makijaż odgrywa tutaj kluczową rolę. Lojalni fani marki Marc Jacobs Beauty życzyli sobie jej powrotu. Nam zależało na znalezieniu partnera, który podziela nasze wartości i zaangażowanie. Nie ma wątpliwości, że Coty dysponuje zespołem, który wyniesie nasze produkty do makijażu na nowy poziom.

Marka Marc Jacobs Beauty była wprowadzona na rynek w 2013 roku we współpracy z Kendo Brands. Szybko zyskała popularność wśród wielbicieli mody. Innowacyjne formuły i kultowe kampanie reklamowe sprawiły, że partnerstwo sprawdzało się, aż do zakończenia współpracy pod koniec 2021 roku.

Teraz w nowym partnerstwie z Coty zachowana ma zostać celebracja różnorodności, inkluzywność, miłość do siebie i samoakceptacja, które dotąd charakteryzowały markę Marc Jacobs Beauty. Priorytetem działań sprzedażowych ma być zwiększenie zasięgu handlu elektronicznego. 

 

Firma Marc Jacobs International została założona w Nowym Jorku w 1984 roku. Obecnie dysponuje sklepami na całym świecie, w których oferowane są akcesoria, odzież (także dziecięca) oraz zapachy. Jest tez właścicielem księgarni Bookmarc. Niedawno otworzyła flagowy sklep marki w LazMall – wiodącym sklepie internetowym w obiecującym regionie Azji Południowo-Wschodniej.

Firma Coty powstała w Paryżu w 1904 roku. Jest jedną z największych na świecie firm kosmetycznych z portfolio kultowych marek perfumeryjnych i kosmetycznych (makijazowych i pielęgnacyjnych). Sprzedaje produkty luksusowe i masowe w ok. 126 krajach.

Czytaj też: Coty umiejętnie wykorzystuje trendy. Potwierdzają to wyniki za ostatni rok

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.04.2025 10:23
INGLOT otworzył otworzył kolejny sklep w nowym koncepcie – tym razem w Grecji [DUŻO ZDJĘĆ]
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie / INGLOT
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie / INGLOT
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie / INGLOT
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie / INGLOT
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Gallery

Otwarcie sklepu w stolicy Krety jest ważnym krokiem w realizacji nowej koncepcji sprzedaży detalicznej INGLOT w ramach międzynarodowej sieci sklepów marki – podkreśliła firma w informacji, opublikowanej na portalu LinkedIn.

Nowoczesny design, wyrafinowana prezentacja produktów i intuicyjna ścieżka klienta łączą się w celu stworzenia przestrzeni, która zwiększa zarówno komfort, jak i zaangażowanie podczas zakupów – dodają przedstawiciele firmy INGLOT.

Nowy sklep marki mieści się w sercu Heraklionu – piątego co do wielkości miasta Grecji i stolicy Krety. Znajdziemy go pod adresem Dedalou 6, Iraklio 712 02.

Nowoczesny, odświeżony format (po raz pierwszy zaprezentowany we flagowym butiku INGLOT w Galerii Krakowskiej w październiku 2023) jest stopniowo wprowadzany w kolejnych lokalizacjach, ponieważ firmie zależy na tworzeniu spójnego i nowoczesnego środowiska sprzedaży detalicznej dla klientów marki na całym świecie, która inspiruje i kreuje wyjątkowe doświadczenia

Koncept salonu powstał we współpracy z biurem architektonicznym Schwitzke Górski oraz studiem badawczo-consultingowym Omnisense. Miejsce zakłada połączenie oczekiwań klientów z różnych grup wiekowych, a także swobodne eksplorowanie przez nich świata kosmetyków.

Nowy look sklepu INGLOT, będąc zarazem nową odsłoną visual merchandisingu, to kolejny etap transformacji marki, zakładający m.in. bliższą relację firmy z klientami. – To właśnie oni w dużej mierze zaproponowali całkowicie zmienioną ścieżkę zakupową. Przedstawiciele działu odpowiedzialnego za VM zaprezentowali natomiast nowe podejście do prezentacji oferty, które jest bardziej estetyczne, ale również bez kompromisów w kontekście czytelnego przedstawienia i opisania wszystkich dostępnych kosmetyków i akcesoriów – opisuje firma na swoim blogu.

Jak zapowiadał rok temu Grzegorz Inglot, CEO INGLOT, firma będzie sukcesywnie odświeżać swoje punkty sprzedaży zgodnie z nowym konceptem – zarówno sklepy w Polsce, jak i na świecie. Metamorfozie zostały poddane również punkty z kosmetykami INGLOT w sklepach multibrandowych, np. Hebe

Projekt salonu INGLOT to nie tylko przestrzeń, to historia, jaką makijaż i pielęgnacja odgrywa w życiu konsumenta. To opowieść o harmonii między tradycją a nowoczesnością, o połączeniu elegancji z funkcjonalnością. Nowy koncept oddaje duszę marki, tworząc miejsce, które zachwyca i inspiruje. To więcej niż projekt architektoniczny: to sposób, w jaki kreujemy doświadczenia i budujemy relacje – wyjaśnia Izabela Kutyła, dyrektor kreatywna Schwitzke Górski.

Czytaj też: Inglot, Ziaja, Bielenda, Eris: gdy nazwisko staje się marką w branży beauty

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
23.04.2025 12:10
L‘Oreal ze wzrostami po I. kwartale 2025 – mimo trudności na amerykańskim rynku
L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej i innowacjomIG lorealgroupe

L‘Oreal poinformował o 3,5-procentowym wzroście sprzedaży w pierwszym kwartale. Wynik ten przewyższył prognozy, uwzględniające wolniejsze wzrosty. Mocny popyt na kremy do twarzy i perfumy w Europie pomógł poprawić wyniki w obliczu trudnych warunków w Stanach Zjednoczonych.

Francuska grupa kosmetyczna, do której należą m.in. marki Maybelline Makeup i Kiehl‘s Skincare, odnotowała sprzedaż na poziomie 11,7 mld euro w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2025.

L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej, obejmującej szampony marek masowych, ekskluzywne perfumy Valentino oraz dermokosmetyki CeraVe.

Ostatni rok cechował się jedna spowolnieniem wzrostu, na co wpłynęły wzrosty kosztów spowodowane inflacją, a także zaostrzenie się konkurencji na rynku chińskim w kategorii pielęgnacji skóry i dermokosmetyków.

Zdaniem CEO firmy, Nicolasa Hieronimusa, rynek amerykański okazał się w pierwszym kwartale "bardziej wymagający, niż się spodziewano". Hieronimus zaznaczył przy tym, że sytuacja na rynku chińskim okazała się nieco lepsza od prognozowanej.

Jak informowała kilka dni temu grupa LVMH, należąca do niej sieć Sephora odnotowała wolniejszy wzrost w I. kwartale w USA. Na osłabienie wpłynęła konkurencja ze strony tańszych ofert na Amazon.

L‘Oreal obawia się również strat na rynkach, dotkniętych cłami prezydenta Donalda Trumpa. Koncern planuje jednak "napędzać wzrost i zarządzać swoim rachunkiem zysków i strat, aby zrównoważyć wpływ podwyżek ceł – z korzyścią dla marży brutto".

Francuski koncern zapowiada, że zamierza poprawiać swoje wyniki na globalnych rynkach kosmetycznych i kontynuować rozwój pomimo obecnych napięć gospodarczych i geopolitycznych.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. kwiecień 2025 11:37