StoryEditor
Producenci
26.03.2020 00:00

Marion przestawił produkcję na żele i chusteczki anybakteryjne

Zdaliśmy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji klienci częściej będą szukać żeli antybakteryjnych niż maseczek kosmetycznych. Myślimy też o podjęciu wytwarzania maseczek i kombinezonów jednorazowych - mówi Waldemar Marek Ostrowski, właściciel firmy Marion Kosmetyki w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim”.

Marion nie odczuwa skutków kryzysu związanego z epidemią koronawirusa – zdradza Waldemar Marek Ostrowski, właściciel firmy Marion Kosmetyki w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim”..

Firma uruchomiła kilka linii produkcyjnych, które mogą wytwarzać płyny do dezynfekcji w opakowaniach o różnych rozmiarach. Oferuje je w butelkach, saszetkach i tubach, w pojemnościach od 50 ml do 300 ml. Obecnie wytwarza ponad 100 tysięcy opakowań dziennie.

Mariona nie ominęły problemy z surowcem czy opakowaniami. Jednak udało się je rozwiązać.

Obecnie zużywamy ponad 100 tysięcy opakowań dziennie, produkujemy masy w dziesiątkach ton, tiry wjeżdżają i w wyjeżdżają prawie bez przerwy z terenu zakładu. Jest to ogromne wyzwanie logistyczne, zwłaszcza, że wcześniej nasza produkcja, ze względu na masę, była o wiele mniejsza – zdradza właściciel.

Produkcja trwa od dwóch tygodni, a sprzedaż od kilku dni. Marion ma podpisane umowy z Biedronką i Lidlem, a także z innymi sieciami. Firma myśli też o poszerzeniu produkcji o inne – deficytowe w dobie epidemii koronawirusa – artykuły.

– Myślimy o podjęciu wytwarzania maseczek i kombinezonów jednorazowych. Wymaga to jednak podjęcia dodatkowych działań. Trudno mówić o terminach, sytuacja jest dynamiczna, wszystko może się zmienić w ciągu kilku godzin – dodaje Waldemar Marek Ostrowski.

Marion zatrudnia 250 osób. Część z nich – księgowość, plastycy, marketing – pracuje zdalnie. Pracownicy produkcji pracują na trzy zmiany. Między zmianami jest piętnastominutowa przerwa, po to, by ludzie się ze sobą nie kontaktowali. W razie czego, kwarantanna wykluczy tylko 1/3 załogi.

– Mamy jednak nadzieję, że przy podjętych środkach ostrożności do tego nie dojdzie – podsumowuje właściciel firmy Marion w rozmowie z "DB".

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 02:47