StoryEditor
Producenci
16.01.2017 00:00

Maria Waliczek, prezes zarządu, LKN Farmona: Konsument coraz częściej chce utożsamiać się z marką i jej charakterem

Redakcja magazynu „Wiadomości Kosmetyczne” i portalu wiadomoscikosmetyczne.pl zapytała menadżerów z sektora kosmetycznego o wyzwania stojące przed branżą w 2017 r. Sytuację komentuje Maria Waliczek, prezes zarządu, Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona.

Przed nami rok… skrupulatnie zaplanowany, zarówno w sferze oczekiwanych przychodów ze sprzedaży, jak i potrzebnych do realizacji celów zasobów. Bacznie obserwujemy konkurencję i dzięki dużej elastyczności jesteśmy w stanie szybko reagować.

Największym wyzwaniem dla branży kosmetycznej będzie… sprostanie rosnącym oczekiwaniom konsumentów i dostosowanie oferty produktowej do ich zmieniających się potrzeb.

Największej dynamiki spodziewamy się w... segmentach pielęgnacji ciała, twarzy i włosów.

Jeśli chodzi o kanały sprzedaży, to można powiedzieć, że dystrybucja kosmetyków ewoluuje w kierunku… Dalej zauważamy ciągłe umacnianie się eksperckiej pozycji drogeryjnych sieci kosmetycznych. Bardzo ważnym uczestnikiem rynku są dla nas cały czas mniejsze prywatne sklepy z polskim kapitałem. Nie zapominamy o nich w naszej strategii. Warto zwrócić uwagę na sprawnie rozwijający się kanał dystrybucji, jakim jest sprzedaż online. Zauważamy ciągłe wzrosty nie tylko w ilości zamówień składanych w naszym sklepie internetowym, ale także w ich wartości.

Najważniejsze trendy, które będą wyznaczać kierunki rozwoju w branży kosmetycznej, to… anti-polution, detox i dotlenienie, już nie tylko w kategorii pielęgnacji twarzy, ale także w pielęgnacji ciała i włosów. Nie bez znaczenia będzie nurt naturalny i eco, z pewnością pojawią się wpisujące się w niego nowości. Rok 2017 to dalsze poszukiwanie inspiracji z rożnych zakątków świata – tutaj przewidujemy umocnienie się popularność produktów opartych na koreańskich rytuałach pielęgnacyjnych.

Spodziewamy się, że hitami roku 2017 wśród składników będą… nadal naturalne składniki roślinne. Spodziewamy się także powrotów do znanych już klientom składników aktywnych, takich jak witamina C, retinol, peptydy, oleje.

Konsumenta 2017 charakteryzuje... przede wszystkim ciekawość. Ciekawość nowych produktów, zarówno ich działania, jak i formy podania. Konsument 2017 jest bardziej świadomy, szuka nowości i chce być zaskakiwany. Coraz częściej chce utożsamiać się z marką i jej charakterem.

Główne cele, które nasza firma chce zrealizować w 2017 r., to... przede wszystkim zwiększenie dostępności naszych produktów w sklepach. Nasza oferta produktowa jest bardzo szeroka i obejmuje wiele kategorii. Wiąże się to z tym, że nie wszystkie produkty są wszędzie łatwo dostępne dla klientów. Wielokrotnie odbieramy zapytania od konsumentów, związane z dostępnością konkretnych produktów w ich okolicy.

Obawiamy się… że na realizację naszych celów mogą niekorzystnie oddziaływać zmiany kursów walut, które bezpośrednio wpływają na cenę wyrobu gotowego.

W 2016 r. udało nam się… rozpocząć współpracę z kilkoma nowymi klientami, osiągnąć wzrosty we wszystkich krajowych kanałach dystrybucji oraz na rynkach eksportowych. Udało nam się też wprowadzić nowe rozwiązania wspomagające i usprawniające procesy produkcji, magazynowania, sprzedaży oraz rozliczeń.

Nasze najbardziej udane wdrożenia 2016 r. to… rozszerzenie marki Herbal Care m.in. o dezodoranty do stóp, wprowadzenie odbudowującej kuracji do włosów na gorąco w linii Jantar, a przede wszystkim stworzenie nowej marki do pielęgnacji twarzy, ciała oraz dłoni – Dermiss, w skład której dziś wchodzi już 18 produktów.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:36