StoryEditor
Producenci
11.01.2018 00:00

Marcin Grabowski, Velvet Care: Najbardziej rozwojowe kategorie to papierowe ręczniki i chusteczki w pudełku

Wartość rynku higienicznych wyrobów papierowych regularnie rośnie. Rosną również ceny, co nie powstrzymuje nabywców przed kupowaniem coraz więcej. Od dłuższego czasu widoczny jest również trend przesuwania się sprzedaży do produktów wyższej jakości. Konsumenci akceptują wyższe ceny, w zamian za lepszy produkt – mówi Marcin Grabowski, dyrektor sprzedaży Velvet Care, w noworocznej sondzie Wiadomości Kosmetycznych.  

Jaki będzie 2018 r. dla branży? Z jakimi wyzwaniami i problemami branża i Państwa firma będzie się mierzyć w przyszłym roku?

Jednym z wyzwań dla branży papierniczej będą z całą pewnością rosnące ceny celulozy, które osiągnęły historycznie wysoki poziom. Ma to związek z nieustannie rosnącym popytem na rynku chińskim i jest wyzwaniem dla wszystkich producentów higienicznych wyrobów papierowych. Z dużym prawdopodobieństwem doprowadzi to do wzrostu średnich cen w kategoriach tego rynku.

Wydaje się jednak, że konsumenci będą skłonni do zaakceptowania tych wzrostów. Od początku 2017 widoczne są bardzo pozytywne trendy na rynku FMCG – wartość tego rynku regularnie rośnie, rosną również ceny, co nie powstrzymuje nabywców przed kupowaniem coraz więcej. Od dłuższego czasu widoczny jest również trend przesuwania się sprzedaży do produktów wyższej jakości. Konsumenci akceptują wyższe ceny, w zamian za lepszy produkt.

W których kategoriach spodziewacie się największej dynamiki?

W najbliższym roku spodziewamy się dalszego dynamicznego wzrostu sprzedaży ręczników papierowych oraz chusteczek w pudełkach. Są to kategorie, które wciąż nie są obecne we wszystkich domach ale rokrocznie zyskują nowych nabywców.

Jakie macie plany rozwojowe?

Naszym celem na 2018 rok jest umocnienie się na pozycji numer 1 wśród producentów markowych. Będziemy inwestować w rozwój marki Velvet poprzez zapewnienie wsparcia marketingowego, ulepszenia aktualnie dostępnych produktów oraz wprowadzenie atrakcyjnych nowości. Równie istotnym punktem e tym roku będzie jednak wzrost sprzedaży w części biznesu zajmującej się markami własnymi. Ponadto zamierzamy rozwijać nowe filary naszej działalności, takie jak produkcja artykułów skierowanych do instytucji (marka Velvet Professional). Wierzymy, że strategia biznesu oparta na kilku filarach pozwoli nam zakończyć kolejny rok sukcesem.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
21.01.2025 12:25
Kosmetyki Rihanny zyskują nowego dużego dystrybutora online
Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beautyfentyskin

Marki kosmetyczne Rihanny: Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum będą od 22 stycznia dostępne online w brytyjskim sklepie kosmetycznym Cult Beauty.

Rihanna, czyli była piosenkarka, która odniosła globalny sukces dzięki swoim działaniom w biznesie kosmetycznym, wciąż nie ustaje w ekspansji. Marki Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum Rihanny wchodzą już 22 stycznia do oferty internetowego sklepu kosmetycznego Cult Beauty.

Rihanna stworzyła Fenty Beauty w 2017 roku, skupiając się początkowo na niezwykle szerokiej, bogatej gamie odcieni podkładów. Dodatkowo opracowane przez Fenty formuły chwalone były przez użytkowniczki o różnych typach i rodzajach cer, zyskując popularność na całym świecie dzięki swojej uniwersalności.

W 2020 roku Fenty wprowadziło na rynek swoją czystą, wegańską i przyjazną dla środowiska linię kosmetyków do pielęgnacji skóry Fenty Skin, jeszcze bardziej wzmacniając swój przekaz dostarczania „prostych i skutecznych rozwiązań kosmetycznych dla wszystkich”. Niedługo potem, w 2021 roku, na rynek trafił kolejny produkt – Fenty Eau de Parfum.

Obecnie kosmetyki Rihanny dostępne są na brytyjskim rynku w sieciach Selfridges, Sephora i Boots. Teraz przez wprowadzenie ich do oferty Cult Beauty staną się jeszcze bardziej przystępne, mając szansę dotrzeć do jeszcze większej liczby konsumentów na całym świecie.

Kiedy tworzyliśmy Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum, naprawdę chodziło o przełamanie globalnych granic, dotyczących piękna. Odcienie, które mówią same za siebie, wyjątkowa dostępność, i produkty, które zawsze spełniają oczekiwania – komentuje Rihanna wprowadzenie swojej marki do Cult Beauty. – Zawsze było dla mnie ważne, aby Fenty było dostępne dla jak największej liczby konsumentów, przez rozwijanie naszej wyjątkowej społeczności.

Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beauty, w tym Pro Filt’r Soft Matte Longwear Foundation, Gloss Bomb Universal Lip Luminizer, olejki nawilżające i wzmacniające do ust Fenty Treatz Hydrating, produkty do pielęgnacji skóry, a także ciepły, kwiatowy zapach Fenty Eau de Parfum.

Czytaj też: Marki kosmetyczne celebrytów, które przyciągały uwagę w 2024 roku

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 12:50