StoryEditor
Producenci
11.01.2018 00:00

Marcin Grabowski, Velvet Care: Najbardziej rozwojowe kategorie to papierowe ręczniki i chusteczki w pudełku

Wartość rynku higienicznych wyrobów papierowych regularnie rośnie. Rosną również ceny, co nie powstrzymuje nabywców przed kupowaniem coraz więcej. Od dłuższego czasu widoczny jest również trend przesuwania się sprzedaży do produktów wyższej jakości. Konsumenci akceptują wyższe ceny, w zamian za lepszy produkt – mówi Marcin Grabowski, dyrektor sprzedaży Velvet Care, w noworocznej sondzie Wiadomości Kosmetycznych.  

Jaki będzie 2018 r. dla branży? Z jakimi wyzwaniami i problemami branża i Państwa firma będzie się mierzyć w przyszłym roku?

Jednym z wyzwań dla branży papierniczej będą z całą pewnością rosnące ceny celulozy, które osiągnęły historycznie wysoki poziom. Ma to związek z nieustannie rosnącym popytem na rynku chińskim i jest wyzwaniem dla wszystkich producentów higienicznych wyrobów papierowych. Z dużym prawdopodobieństwem doprowadzi to do wzrostu średnich cen w kategoriach tego rynku.

Wydaje się jednak, że konsumenci będą skłonni do zaakceptowania tych wzrostów. Od początku 2017 widoczne są bardzo pozytywne trendy na rynku FMCG – wartość tego rynku regularnie rośnie, rosną również ceny, co nie powstrzymuje nabywców przed kupowaniem coraz więcej. Od dłuższego czasu widoczny jest również trend przesuwania się sprzedaży do produktów wyższej jakości. Konsumenci akceptują wyższe ceny, w zamian za lepszy produkt.

W których kategoriach spodziewacie się największej dynamiki?

W najbliższym roku spodziewamy się dalszego dynamicznego wzrostu sprzedaży ręczników papierowych oraz chusteczek w pudełkach. Są to kategorie, które wciąż nie są obecne we wszystkich domach ale rokrocznie zyskują nowych nabywców.

Jakie macie plany rozwojowe?

Naszym celem na 2018 rok jest umocnienie się na pozycji numer 1 wśród producentów markowych. Będziemy inwestować w rozwój marki Velvet poprzez zapewnienie wsparcia marketingowego, ulepszenia aktualnie dostępnych produktów oraz wprowadzenie atrakcyjnych nowości. Równie istotnym punktem e tym roku będzie jednak wzrost sprzedaży w części biznesu zajmującej się markami własnymi. Ponadto zamierzamy rozwijać nowe filary naszej działalności, takie jak produkcja artykułów skierowanych do instytucji (marka Velvet Professional). Wierzymy, że strategia biznesu oparta na kilku filarach pozwoli nam zakończyć kolejny rok sukcesem.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 07:58