StoryEditor
Producenci
02.09.2021 00:00

Makijażowe hity sierpnia według ekspertów Mintela [RANKING]

Zespół globalnych ekspertów ds. urody firmy Mintel śledzi wprowadzane na rynek produkty, które odpowiadają na nowe potrzeby konsumentów. W sierpniu zwrócili uwagę na innowacyjne żelowe i płynne kosmetyki kolorowe.

Pierwszym z produktów na który zwrócili uwagę eksperci jest żel do laminowania brwi od Patrick Ta Major (Patrick Ta Major Brow Lamination Gel)

Żel do laminowania brwi Patrick Ta Major odtwarza efekty laminowania brwi w domu, pozostawiając brwi pełne i puszyste. Zapewnia również konsumentom opłacalną alternatywę dla usług salonowych. Mówi się, że żel utrzymuje nawet najbardziej uparte włoski na brwiach – tak ocenił ten kosmetyk Lauren Goodsitt, starszy globalny analityk ds. urody i higieny osobistej Mintel.

Jak wynika z badań firmy Mintel nad kosmetykami kolorowymi, dwie na pięć kobiet w Stanach Zjednoczonych w wieku 18-24 lata stosuje makijaż brwi i wyprzedzają w tym obszarze wszystkie inne grupy wiekowe.

Kolejny kosmetyk to KVD Beauty ModCon Liquid-Gel Blush. 
– To wegański płynno-żelowy róż do policzków nadający nowoczesny, zroszony blask skóry. ModCon to skrót od „nowoczesnej spójności” – daje użytkownikom pełną kontrolę podczas aplikacji. Żelowy system Vegan zapewnia płynno-żelową konsystencję hybrydową, która wtapia się w skórę, zapewniając zroszony, nawilżony i pozbawiony smug blask, prawie jak druga skóra – mówi Sharon Kwek Si Ling, Associate Director, Azja Południowo-Wschodnia, Beauty & Personal Care, Mintel

Drunk Elephant O-Bloos Rosi Drops to kolejny produkt, który jest skoncentrowanym płynnym różem do policzków, Producent kładzie duży nacisk na korzyści pielęgnacyjne. Kosmetyk zawiera korę sappanwood, wegański pigment, który zapewnia ciepłe, różowe odcienie i podobno pasuje do większości odcieni skóry. 

W preparacie zawarte są również silne przeciwutleniacze, takie jak biała herbata, ekstrakt z pestek winogron i kakao, które zapewniają skórze wzmocnienie ochrony przed wolnymi rodnikami. Matrixyl 3000 Peptide Blend: Palmitoyl Tetrapeptide-7 i Palmitoyl Tripeptide-1 pomagają zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek, jednocześnie wzmacniając elastyczność skóry – wyjaśnia Lauren Goodsitt z Mintel.

Raport Future of Colour Cosmetics 2021 firmy Mintel analizuje wzrost liczby hybrydowych produktów do makijażu, stwierdzając, że „konsumenci, którzy już zainwestowali w pielęgnację skóry, entuzjastycznie przyjmą hybrydowe innowacje od marek makijażu”

Przeczytaj również: Douglas ogłasza konkurs dla producentów i marek. Nagrodą jest miejsce na półce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 21:23