StoryEditor
Producenci
13.10.2022 00:00

LVMH ze świetnymi wynikami za trzy kwartały 2022 roku

LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, wiodąca światowa grupa produktów luksusowych, właściciel m.in. sieci Sephora, osiągnęła w pierwszych dziewięciu miesiącach 2022 r. 28 proc. wzrost przychodów w porównaniu z tym samym okresem 2021 r. Kategoria perfum i kosmetyków odnotowała 5,577 mln euro przychodów w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy, w porównaniu do 4 668 mln euro w roku poprzednim.

LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, wiodąca światowa grupa produktów luksusowych, właściciel m.in. sieci Sephora, odnotowała w pierwszych dziewięciu miesiącach 2022 r. osiągnęła przychody w wysokości 56,5 mld euro, co stanowi wzrost o 28 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2021 r.  Kategoria perfum i kosmetyków odnotowała 5,577 mln euro przychodów w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy, w porównaniu do 4 668 mln euro w roku poprzednim.

Europa, Stany Zjednoczone i Japonia, które odnotowały gwałtowny wzrost od początku roku, skorzystały na dużym popycie lokalnych klientów i ożywieniu w podróżach międzynarodowych. Azja (w tym Chiny) miały  niższy poziom wzrostu w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2022 r., ale w ostatnim kwartale dynamika wzrosła, ze względu na częściowe złagodzenie ograniczeń zdrowotnych. 

Kategoria perfum i kosmetyków odnotowała 5,577 mln euro przychodów, w porównaniu do 4 668 mln euro w roku poprzednim i utrzymała wysoce selektywną strategię dystrybucji.

Marka Parfums Christian Dior umocniła swoją pozycję lidera na wszystkich kluczowych rynkach. Perfumy gwałtownie rosły dzięki ciągłemu sukcesowi Sauvage, Miss Dior i J’adore, wzmocnionemu przez najnowsze dzieło Parfum d’Eau. Dior Addict w makijażu i Prestige w pielęgnacji skóry również przyczyniły się do szybkiego rozwoju marki.

Marka Guerlain nadal się rozwijała, w dużej mierze dzięki żywotności linii kosmetyków do pielęgnacji skóry Abeille Royale, kolekcji Aqua Allegoria i wyjątkowej linii perfum l’Art et la Matière. Perfumy Givenchy skorzystały na ciągłym sukcesie swoich zapachów. Linia produktów do pielęgnacji skóry Stella marki Stella McCartney została wprowadzona na rynek dzięki innowacyjnemu podejściu do ochrony środowiska, wywodzącemu się z centrum badawczo-rozwojowego LVMH Beauty.

Czytaj także: LVMH odnotowuje wzrost w pierwszej połowie roku. Bardzo dobre wyniki Sephory

LVMH, Louis Vuitton Moët Hennessy, to francuski koncern z siedzibą w Paryżu, powstały w 1987 roku. LVMH jest jednym z największych producentów produktów luksusowych, w tym alkoholi i kosmetyków. Grupa LMVH to bisko 70 marek w kategoriach alkohole, zegarki i biżuteria, perfumy, odzież, sklepy detaliczne.

Do LVMH należy dom mody Louis Louis Vuitton.

Marki kosmetyczne i perfumeryjne w portfolio LVMH to: Christian Dior Perfums, Givenchy Perfums, Guerlain, Kenzo Perfums, Acqua di Parma, Fresh, Benefit Cosmetics, Make Up For Ever, Perfumes Loewe, Maison Francis Kurkdjian, Loewe, JIMMY CHOO.

Spółka zatrudnia ok. 65 tys. osób i prowadzi 2400 sklepów: DFS, Sephora, La Samaritaine, Le Bon Marché, Miami Cruiseline Services.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 17:42