StoryEditor
Producenci
10.11.2022 00:00

LVMH łączy siły z Circular Bioeconomy Alliance, aby wspierać afrykańskich plantatorów bawełny

LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) weszło we współpracę z Circular Bioeconomy Alliance w celu wsparcia najnowszego Living Lab z projektem rolnictwa regeneracyjnego z siedzibą w Czadzie. Projekt koncentruje się na rozwoju zrównoważonej produkcji bawełny w Afryce w systemie regeneracyjnego agroleśnictwa, który jest częścią projektu Great Green Wall.

Circular Bioeconomy Alliance został założony przez ówczesnego księcia Walii, obecnie Jego Królewską Mość Króla Karola III, w ramach nowej współpracy skupiającej różnorodnych partnerów z doświadczeniem w wielu dziedzinach, a także samorządy lokalne i organizacje badawcze. Przemysłowa produkcja bawełny intensywnie wykorzystująca wodę jest wymieniana jako jeden z głównych czynników strat spowodowanych recesją jeziora Czad.

Według rzecznika LVMH, "aby rozwiązać ten problem, wyjątkowe Living Lab w Czadzie Circular Bioeconomy Alliance proponuje nowe zrównoważone i regeneracyjne metody produkcji bawełny, jednocześnie przywracając bioróżnorodność i tworząc możliwości gospodarcze dla lokalnej ludności związane ze zrównoważonymi łańcuchami wartości bawełny. Dzięki wsparciu LVMH, Living Lab będzie mogło skoncentrować się na regeneracyjnym agroleśnictwie i rekultywacji gruntów, współpracując z 500 plantatorami bawełny w celu sadzenia drzew owocowych lub drzewnych obok upraw bawełny”.

Współpracując z lokalną społecznością, Living Lab założy społecznościowe szkółki drzew, aby uprawiać wysokiej jakości materiały do ​​sadzenia. Wspiera również dostęp do sprzętu do sadzenia i zbioru, przechowywania produktów oraz zrównoważonych technologii nawadniania. Poprzez swoją strategię środowiskową LIFE360, LVMH zobowiązało się do uczynienia ochrony różnorodności biologicznej i uczynienia walki ze zmianami klimatu absolutnym priorytetem oraz bycia wzorowym podmiotem zmian. LVMH postawił sobie za cel wdrożenie rolnictwa regeneracyjnego we wszystkich strategicznych łańcuchach dostaw i zachowanie 5 milionów hektarów do 2030 r. Już wspierając produkcję bawełny regeneracyjnej w Turcji, LVMH z dumą wspiera swój nowy projekt w Czadzie, mający na celu zachowanie lokalnej bioróżnorodności, walkę ze zmianami klimatu i pustynnienie.

W ramach spółki LVMH znajdują się takie marki beauty, jak Christian Dior Perfums, Givenchy Perfums, Guerlain, Kenzo Perfums, Acqua di Parma, Fresh, Benefit Cosmetics, Make Up For Ever, Perfumes Loewe, Maison Francis Kurkdjian, Loewe i JIMMY CHOO.

Czytaj także: LVMH ze świetnymi wynikami za trzy kwartały 2022 roku

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 18:01