StoryEditor
Producenci
10.11.2022 00:00

LVMH łączy siły z Circular Bioeconomy Alliance, aby wspierać afrykańskich plantatorów bawełny

LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) weszło we współpracę z Circular Bioeconomy Alliance w celu wsparcia najnowszego Living Lab z projektem rolnictwa regeneracyjnego z siedzibą w Czadzie. Projekt koncentruje się na rozwoju zrównoważonej produkcji bawełny w Afryce w systemie regeneracyjnego agroleśnictwa, który jest częścią projektu Great Green Wall.

Circular Bioeconomy Alliance został założony przez ówczesnego księcia Walii, obecnie Jego Królewską Mość Króla Karola III, w ramach nowej współpracy skupiającej różnorodnych partnerów z doświadczeniem w wielu dziedzinach, a także samorządy lokalne i organizacje badawcze. Przemysłowa produkcja bawełny intensywnie wykorzystująca wodę jest wymieniana jako jeden z głównych czynników strat spowodowanych recesją jeziora Czad.

Według rzecznika LVMH, "aby rozwiązać ten problem, wyjątkowe Living Lab w Czadzie Circular Bioeconomy Alliance proponuje nowe zrównoważone i regeneracyjne metody produkcji bawełny, jednocześnie przywracając bioróżnorodność i tworząc możliwości gospodarcze dla lokalnej ludności związane ze zrównoważonymi łańcuchami wartości bawełny. Dzięki wsparciu LVMH, Living Lab będzie mogło skoncentrować się na regeneracyjnym agroleśnictwie i rekultywacji gruntów, współpracując z 500 plantatorami bawełny w celu sadzenia drzew owocowych lub drzewnych obok upraw bawełny”.

Współpracując z lokalną społecznością, Living Lab założy społecznościowe szkółki drzew, aby uprawiać wysokiej jakości materiały do ​​sadzenia. Wspiera również dostęp do sprzętu do sadzenia i zbioru, przechowywania produktów oraz zrównoważonych technologii nawadniania. Poprzez swoją strategię środowiskową LIFE360, LVMH zobowiązało się do uczynienia ochrony różnorodności biologicznej i uczynienia walki ze zmianami klimatu absolutnym priorytetem oraz bycia wzorowym podmiotem zmian. LVMH postawił sobie za cel wdrożenie rolnictwa regeneracyjnego we wszystkich strategicznych łańcuchach dostaw i zachowanie 5 milionów hektarów do 2030 r. Już wspierając produkcję bawełny regeneracyjnej w Turcji, LVMH z dumą wspiera swój nowy projekt w Czadzie, mający na celu zachowanie lokalnej bioróżnorodności, walkę ze zmianami klimatu i pustynnienie.

W ramach spółki LVMH znajdują się takie marki beauty, jak Christian Dior Perfums, Givenchy Perfums, Guerlain, Kenzo Perfums, Acqua di Parma, Fresh, Benefit Cosmetics, Make Up For Ever, Perfumes Loewe, Maison Francis Kurkdjian, Loewe i JIMMY CHOO.

Czytaj także: LVMH ze świetnymi wynikami za trzy kwartały 2022 roku

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
21.01.2025 12:25
Kosmetyki Rihanny zyskują nowego dużego dystrybutora online
Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beautyfentyskin

Marki kosmetyczne Rihanny: Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum będą od 22 stycznia dostępne online w brytyjskim sklepie kosmetycznym Cult Beauty.

Rihanna, czyli była piosenkarka, która odniosła globalny sukces dzięki swoim działaniom w biznesie kosmetycznym, wciąż nie ustaje w ekspansji. Marki Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum Rihanny wchodzą już 22 stycznia do oferty internetowego sklepu kosmetycznego Cult Beauty.

Rihanna stworzyła Fenty Beauty w 2017 roku, skupiając się początkowo na niezwykle szerokiej, bogatej gamie odcieni podkładów. Dodatkowo opracowane przez Fenty formuły chwalone były przez użytkowniczki o różnych typach i rodzajach cer, zyskując popularność na całym świecie dzięki swojej uniwersalności.

W 2020 roku Fenty wprowadziło na rynek swoją czystą, wegańską i przyjazną dla środowiska linię kosmetyków do pielęgnacji skóry Fenty Skin, jeszcze bardziej wzmacniając swój przekaz dostarczania „prostych i skutecznych rozwiązań kosmetycznych dla wszystkich”. Niedługo potem, w 2021 roku, na rynek trafił kolejny produkt – Fenty Eau de Parfum.

Obecnie kosmetyki Rihanny dostępne są na brytyjskim rynku w sieciach Selfridges, Sephora i Boots. Teraz przez wprowadzenie ich do oferty Cult Beauty staną się jeszcze bardziej przystępne, mając szansę dotrzeć do jeszcze większej liczby konsumentów na całym świecie.

Kiedy tworzyliśmy Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum, naprawdę chodziło o przełamanie globalnych granic, dotyczących piękna. Odcienie, które mówią same za siebie, wyjątkowa dostępność, i produkty, które zawsze spełniają oczekiwania – komentuje Rihanna wprowadzenie swojej marki do Cult Beauty. – Zawsze było dla mnie ważne, aby Fenty było dostępne dla jak największej liczby konsumentów, przez rozwijanie naszej wyjątkowej społeczności.

Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beauty, w tym Pro Filt’r Soft Matte Longwear Foundation, Gloss Bomb Universal Lip Luminizer, olejki nawilżające i wzmacniające do ust Fenty Treatz Hydrating, produkty do pielęgnacji skóry, a także ciepły, kwiatowy zapach Fenty Eau de Parfum.

Czytaj też: Marki kosmetyczne celebrytów, które przyciągały uwagę w 2024 roku

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 10:48