We wspólnym oświadczeniu obie grupy informują, że: „osiągnęły ostateczne porozumienie w sprawie nabycia Tiffany przez LVMH po cenie 135 dol. za akcję w gotówce. Transakcja wycenia Tiffany na około 14,7 miliarda euro lub 16,2 miliarda dolarów ”.
„Mamy ambicję, aby błyszczeć tą kultową marką z całą starannością i determinacją, które udało nam się wdrożyć w przypadku wszystkich wszystkich domów, które dołączyły do nas w całej naszej historii" - powiedział Bernard Arnault, cytowany w oświadczeniu. Tiffany jest dla niego „firmą o wyjątkowym dziedzictwie i pozycji na światowym rynku biżuterii szlachetnej".
Dla jego grupy to przejęcie „wzmacnia pozycję LVMH w biżuterii i dodatkowo zwiększa jej obecność w USA. Przybycie Tiffany, która dołącza do 75 domów grupy, nada działalności Zegarki i biżuteria nowy wymiar" - podsumowuje.
Tiffany i LVMH prowadziły negocjacje od połowy października. Francuska grupa pierwotnie zaproponowała 15 października 120 dolarów za akcję Tiffany'ego, znanego z pierścionków zaręczynowych i diamentów, zanim w zeszłym tygodniu podniosła tę ofertę do około 130 dolarów, ostatecznie zdecydowała się zaoferować 135 dolarów za akcję Tiffany.
W roku budżetowym 2018 grupa Bernarda Arnaulta osiągnęła rekordową sprzedaż w wysokości 46,8 miliarda euro, a zysk netto wyniósł 6,4 miliarda, przy marży operacyjnej wynoszącej 21,4 proc.
Z kolei słynna nowojorska marka jubilerska, założona w 1837 roku, od lat szukała sposobu na unowocześnienie swojego wizerunku i przyciągnięcie młodszej klienteli. Osiągnęła obrót w wysokości 4,4 miliarda dol. w roku podatkowym zakończonym 31 lipca, co stanowi wzrost o 6,5 proc. Jej wzrost jest jednak hamowany przez silnego dolara i spadek wydatków turystycznych w Stanach Zjednoczonych.