Obie firmy zgodziły się również zakończyć toczące się spory sądowe w Delaware Chancery Court. W specjalnym oświadczeniu, Roger Farah, prezes zarządu Tiffany, skomentował:
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że osiągnęliśmy porozumienie z LVMH po atrakcyjnej cenie i możemy teraz kontynuować fuzję. Zarząd uznał, że w najlepszym interesie wszystkich naszych interesariuszy leży osiągnięcie pewności zamknięcia transakcji.
W listopadzie 2019 r. obie strony poinformowały, że: „osiągnęły ostateczne porozumienie w sprawie nabycia Tiffany przez LVMH po cenie 135 dol. za akcję w gotówce. Transakcja wyceniała Tiffany na około 14,7 miliarda euro lub 16,2 miliarda dolarów".
Po zgodzie na przejęcie Tiffany za 135 dolarów za akcję w ubiegłym roku, wykup był obarczony rozmaitymi problemami, ponieważ grupa LVMH stwierdziła, że pandemia osłabiła perspektywy amerykańskiej firmy jubilerskiej.
Założyciel luksusowego francuskiego giganta, Bernard Arnault, zagroził, że odstąpi od umowy na początku tego roku, a firmy skończą w konkurencyjnych procesach sądowych.
We wrześniu br. Tiffany & Co ogłosiła, że pozwie LVMH za celowe wstrzymanie transakcji przejęcia wartej 16 miliardów dolarów. Według pozwu wniesionego do Delaware Court of Chancery, LVMH zastosował taktykę opóźnienia w celu wymuszenia renegocjacji umowy.
LVMH z kolei oświadczył, że otrzymał pismo od rządu francuskiego z prośbą o opóźnienie transakcji do stycznia, aby uniknąć ceł nałożonych przez administrację Trumpa.