StoryEditor
Producenci
11.04.2023 00:00

Lush zaoferował klientom tusz do rzęs bez plastikowego opakowania

Nacked Mascara dostępna jest w czterech odcieniach – czarnym, niebieskim, brązowym i koralowym. Oferowana jest w kompaktowej formie rulonu, który zawiera masła i woski o dobroczynnym działaniu dla rzęs i dla planety / fot. materiały prasowe
Marka Lush zaoferowała nagi tusz do rzęs, czyli pozbawiony tradycyjnego plastikowego opakowania. Wierzy, że to i podobne rozwiązania dla produktów makijażowych są przyszłością branży kosmetycznej.

Obecnie praktycznie wszystkie tusze do rzęs zamknięte są w plastikowych, często czarnych opakowaniach, w dużej mierze uniemożliwiających ich odzysk.

Czytaj też: Czarne opakowania kosmetyków i detergentów powinny zostać wyeliminowane

Marka Lush postanowiła wyobrazić sobie, w jaki sposób będziemy zużywać produkty kosmetyczne w przyszłości i wymyśliła innowacyjną, przyjazną planecie opcję, która spodoba się osobom, które marzą o świecie z mniejszą ilością plastikowych opakowań trafiających na wysypiska.  

– Jeśli istnieje jeden produkt do makijażu, bez którego nie możemy się obejść, to jest to tusz do rzęs. Priorytetem stało się więc dla nas stworzenie bardziej przyjaznej dla środowiska alternatywy dla tuszu do rzęs, aby umożliwić nam dalsze, lecz bardziej ekologiczne korzystanie z czegoś, co znamy i kochamy – mówi Helen Ambrosen z Lush Cosmetics, twórczyni formuły Nacked Mascary – nagiego, czyli pozbawionego opakowania tuszu do rzęs.

Nacked Mascara dostępna jest w czterech odcieniach – czarnym, niebieskim, brązowym i koralowym. Oferowana jest w kompaktowej formie rulonu, który zawiera masła i woski o dobroczynnym działaniu dla rzęs i dla planety. W jej wegańskiej formule znalazł się np. wosk candelilla, naturalna alternatywa dla sztucznego polimeru PVP, który wraz z gumą akacjową pokrywa rzęsy warstwą ochronną, utrzymującą wilgoć, rozprowadzającą pigment tuszu i pomagającą utrzymać produkt na miejscu.

Mascary używa się trzymając rolkę tuszu w czystej i suchej dłoni. Lekko zwilżoną końcówkę szczoteczki umieszcza się w okrągłym otworze rolki, a następnie nabiera tusz, poruszając szczoteczką okrężnymi ruchami. Po pokryciu szczoteczki tuszem można przeczesać rzęsy, tak jak to robi się z każdym innym tuszem.

Po zakończeniu tuszowania rzęs szczoteczkę należy dokładnie opłukać i pozostawić do wyschnięcia. Natomiast z rolki z tuszem do rzęs należy usunąć resztki wody poprzez potrząsanie nią. Ona również musi być pozostawiona do wyschnięcia.

Co ciekawe do każdej nagiej maskary dołączone są trzy szczoteczki. Każda z nich została specjalnie zaprojektowana, aby zapewnić trzy różne efekty. Najgrubsza daje rzęsom objętość, jednostronny grzebień zapewnia podkreślenie i wydłużenie, a szczoteczka z okrągłą końcówką – rozdzielenie i podkręcenie.

Jak zapewnia firma, szczoteczki zostały wykonane z nietoksycznego polipropylenu i posiadają pozbawione plastiku główki eco-flex zaprojektowane dla lepszej aplikacji. Można je poddać recyklingowi w domu, w punktach PP/PE lub zwrócić do lokalnego sklepu Lush, gdzie zostaną przekazane do recyklingu w Green Hub w Poole.

***

Brytyjska firma Lush jest zaangażowanym społecznie producentem i sprzedawcą świeżych, ręcznie robionych kosmetyków z ponad 900 sklepami i sprzedażą e-commerce w 51 krajach. Została założona w 1995 roku i jest znana przede wszystkim jako twórca bomby kąpielowej. Aktualnie ma ofercie ponad 300 produktów, z których 60 proc. jest sprzedawanych bez opakowań.

W Polsce pierwszy i jak na razie jedyny sklep Lush został otwarty w lutym tego roku. 

Czytaj też: Tłumy na otwarciu pierwszego sklepu LUSH w Polsce. Mamy zdjęcia!

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 20:08