LinkedIn Top Companies to ranking 15 firm wyróżniających się pod kątem możliwości rozwoju kariery. Lista opiera się na unikalnych danych, którymi dysponuje Linkedin.
Pierwsze miejsce na liście Najlepszych Firm w Polsce 2023 przypadło w udziale firmie farmaceutycznej Astra Zeneca.
Na drugim miejscu znalazł się koncern Procter & Gamble – jako jedyna firma działająca m.in. w sektorze kosmetycznym.
Czytaj także: Procter & Gamble: nowe biuro w Warszawie dla wszystkich pracowników i ich potrzeb
W opisie P&G czytamy: Najważniejsze lokalizacje w Polsce: Warszawa i okolice, Łódź i okolice. Najważniejsze umiejętności: efektywność operacyjna, inwentaryzacja, oprogramowanie dla przedsiębiorstw. Najpopularniejsze tytuły stanowisk: Kierownik IT, Kierownik łańcucha dostaw, Dyrektor ds. IT. Najpopularniejsza funkcja zawodowa: Operacje biznesowe, Technologie informatyczne, Inżynieria. Co należy wiedzieć o Procter & Gamble: Procter & Gamble to międzynarodowy koncern zajmujący się produkcją i sprzedażą dóbr konsumpcyjnych. Swoją ofertę buduje w oparciu o pięć głównych segmentów: pielęgnacja skóry i ciała, zdrowie i suplementy diety, higiena osobista, pielęgnacja tkanin, produkty dla kobiet i rodziny. Posiada w portfolio szereg popularnych marek, m.in. Pampers, Vizir, Gillette, Old Spice.
Pełna lista LinkedIn Top Companies 2023
1. Astra Zeneca (produkcja wyrobów farmaceutycznych)
2. Procter & Gamble (produkcja FMCG)
3. Capgemini (usługi i doradztwo informatyczne)
4. HSBC (usługi finansowe)
5. Mondelez International (produkcja żywności i napojów)
6. Citi (usługi finansowe)
7. Kyndryl (usługi i doradztwo informatyczne)
8. IntelCorporation (produkcja półprzewodników)
9. Ecolab (produkcja wyrobów chemicznych)
10. Nordea (bankowość)
11. Polpharma Biologiscs (badania w zakresie biotechnologii)
12. Amazon (technologie, internet)
13. EY (usługi specjalistyczne)
14. Align Technology (produkcja sprzętu medycznego)
15. McKinsey & Company (doradztwo i usługi biznesowe)
Metodologia, na podstawie której jest tworzona lista wykorzystuje dane LinkedIn, aby ocenić firmy na podstawie ośmiu filarów, które składają się na sukces zawodowy: rozwój kariery, rozwój umiejętności, stabilność firmy, oferty z zewnątrz, powiązania z firmą, zróżnicowanie płci, wykształcenie i obecność pracowników w kraju.
Firmy muszą zatrudniać co najmniej 500 pracowników w kraju począwszy od 31 grudnia 2022 r., a wskaźnik odejść nie może przekraczać 10 proc. w czasie przeprowadzania oceny (na podstawie danych LinkedIn). Ponadto nie brane były pod uwagę firmy, które według informacji podanych do publicznej wiadomości pomiędzy 1 stycznia 2022 r. a chwilą ogłoszenia listy, zwolniły ponad 10 proc. pracowników. W rankingu mogły wziąć udział tylko firmy-matki. Podmioty zależne z udziałem większościowym i dane o tych spółkach były wliczane w wynik firmy-matki. Ocena została przeprowadzona w okresie między 1 stycznia a 31 grudnia 2022 r. Analiza opierała się na danych LinkedIn – anonimowych, zbiorczych informacjach profilowych członków LinkedIn z całego świata.