StoryEditor
Producenci
21.11.2017 00:00

Liderzy branży kosmetycznej będą wspólnie oceniać swoich dostawców

Coty, wraz z Clarins, L‘Oreal, Groupe Rocher i EcoVadis, ogłaszają rozpoczęcie Responsible Beauty Initiative, która stanowi wspólną koncepcję wzmacniania zrównoważonego rozwoju w etycznym, społecznym i ekologicznym aspekcie. Liderzy branży kosmetycznej współpracują tym samym w celu rozwijania zrównoważonych, przyjaznych dla środowiska praktyk, a także maksymalnego zwiększania wspólnej wartości w ramach swoich łańcuchów dostaw.

Responsible Beauty Initiative (RBI) to branżowa inicjatywa skoncentrowana na bezpiecznych dla środowiska procesach w ramach nabywania usług i towarów, założona przez wiodące firmy kosmetyczne – Coty, Clarins, Groupe Rocher oraz L'Oréal – i ma na celu zapewnić zrównoważone działania w ramach łańcucha dostaw.

– Naszym celem będzie wprowadzanie nieustannych ulepszeń praktyk w ramach zarządzania łańcuchami dostaw w branży kosmetycznej i w zrównoważony, przyjazny środowisku sposób. Członkowie założyciele podpiszą statut, aby oficjalnie rozpocząć działanie RBI, a także zaproszą do wzięcia w niej udziału również inne firmy oraz dostawców aktywnych w branży kosmetycznej. – mówi mówi Pierre-Francois Thaler, Co-CEO EcoVadis.

Wykorzystując narzędzie oceny oferowane przez EcoVadis (pierwsza platforma wspierająca ocenę przedsiębiorstwa pod kątem szacunku do środowiska naturalnego i potrzeb społecznych oraz zapewniająca narzędzia niezbędne do wprowadzania ulepszeń w ramach globalnych łańcuchów dostaw), członkowie Responsible Beauty Initiative chcą oceniać działania swoich sieci dostawców i przyczyniać się do bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska łańcucha dostaw w ramach branży kosmetycznej.

Działania i praktyki dostawców w zakresie ich społecznej odpowiedzialności biznesu będą oceniane od 0 do 100 punktów przyznawanych w ramach czterech zagadnień: środowisko naturalne, działania społeczne, etyka oraz łańcuch dostaw. Ocena ta będzie powstawać z wykorzystywaniem kompleksowej metodologii, która opiera się o międzynarodowe standardy, takie jak Global Reporting Index (GRI), ISO 26000 oraz założenia Global Compact.

Dostawcy oceniani będą pod kątem społecznej odpowiedzialności biznesu z uwzględnieniem sektora działalności, wielkości oraz lokalizacji. Dodatkowo, będą oni posiadać indywidualną Kartę Wyników zawierającą szczegółowe informacje o zakresie wszystkich zagadnień, jak również narzędzia współpracy umożliwiające wprowadzanie ulepszeń. Do ocen i Kart Wyników będą mieli dostęp wszyscy interesariusze RBI.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 00:31