StoryEditor
Producenci
26.04.2021 00:00

L‘Oréal wyznaczył nową dyrektor ds. cyfrowych. Kto zastąpi Lubomirę Rochet?

Dyrektor ds. cyfrowych w L‘Oréal, Lubomira Rochet, złożyła rezygnację po siedmiu latach pracy w firmie i kontynuuje karierę poza jej strukturami. Francuski gigant kosmetyczny mianował Asmitę Dubey jej następczynią ze skutkiem natychmiastowym. Kim jest nowa CDO?

Asmita Dubey jest obecnie Chief Media Officer w Grupie i Chief Digital Officer w dziale Consumer Products.         

Pochodząca z Indii menedżerka, z wieloletnią karierą w Chinach, jest uznawana za pionierkę programów marketingowych i transformacji cyfrowej na największym i najbardziej złożonym rynku na świecie oraz nawiązanie pierwszej współpracy partnerskiej z firmami Alibaba i Tencent.

Nicolas Hieronimus, zastępca dyrektora generalnego L'Oréal, odpowiedzialny za oddziały, tak skomentował nominację Dubey: - Asmita jest prawdziwą ekspertką w swojej dziedzinie i myślicielką strategiczną, z wyjątkową umiejętnością upraszczania złożoności. Dzięki jej wieloletniemu doświadczeniu w marketingu cyfrowym, rozpoznawaniu trendów i orientacji na konsumenta, jest idealnym wyborem, aby zbudować kolejną wielki etap naszej cyfrowej transformacji.

- Pod jej kierownictwem będzie nadal ewoluować model marketingowy L'Oreala, nastąpi przyjęcie nowych rozwiązań opartych na technologii i danych (takich jak sztuczna inteligencja i dane stron zerowych) oraz przyspieszenie pojawiających się modeli biznesowych, takich jak handel społecznościowy - dodał.

Jean-Paul Agon, prezes i dyrektor generalny L'Oréal, powiedział: - W ciągu ostatnich siedmiu lat Lubomira zmieniła nasze podejście do technologii cyfrowej, które jest obecnie w pełni zakorzenione we wszystkich naszych oddziałach, markach i krajach. Dzięki jej przywództwu miliony konsumentów na całym świecie mogą teraz przymierzać makijaż, wybierać kolor włosów i przeprowadzać diagnostykę skóry - w wolnym czasie i gdziekolwiek się znajdują. 

Komunikat prasowy wydany przez JAB ujawnia, że Lubomira Rochet ​​dołączy do firmy technologicznej jako Partner, ale nie będzie zajmować się żadnymi sprawami związanymi z Coty.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 22:49