Filtry przeciwsłoneczne poprzedniej generacji niedostatecznie chroniły skórę przed ultradługimi promieniami UVA, które najbardziej wnikają w naskórek i są jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry. Przyczyniają się również wraz z innymi promieniami, UVA i UVB do rozwoju raka skóry. Żaden filtr przeciwsłoneczny nie był w stanie skutecznie blokować ultradługich promieni UVA od 380 nm, które stanowią 30 proc. UV.
Dzięki UVMune 400 zasięg filtracji słonecznej został zwiększony o 20 nm, a L’Oréal oferuje produkty, które filtrują szerokie spektrum UV. Jest to duży postęp naukowy w zakresie dożywotniej ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym.
Badania i opatentowanie innowacji trwało 10 lat. Działanie filtra Mexoryl 400, który jest „silnikiem” tego wynalazku zostało już opisane w kilku publikacjach naukowych.
– Nasze zespoły L'Oréal R&I z powodzeniem sprostały prawdziwemu wyzwaniu naukowemu, jakim było wynalezienie nowej technologii filtrowania słonecznego. To odkrycie jest w pełni zgodne z podejściem Grupy, polegającym na udzielaniu odpowiedzi na problemy zdrowia publicznego, takie jak zagrożenia związane z narażeniem skóry na promieniowanie UV – mówi Barbara Lavernos, zastępca dyrektora ds. badań, Innowacje i technologia w L'Oréal.
Technologie UVMune 400 wykorzysta najpierw należąca do Grupy L’Oréal marka dermokosmetyczna La Roche-Posay.
Przeczytaj również: YSL Beauty wprowadza innowacyjną wyszukiwarkę zapachów w oparciu o indywidualne preferencje węchowe