StoryEditor
Producenci
05.02.2021 00:00

L‘Oréal rozszerza swoje portfolio o butelki papierowe

Francuski gigant kosmetyczny chce upowszechnić zastępowanie plastiku tekturą w pierwotnym opakowaniu swoich produktów - informuje Premium Beauty News. Koncern wprowadza coraz więcej ekologicznych innowacji w opakowaniach swoich marek. Oto najnowsze z nich.

Grupa stawia na partnerstwo ze start-upem Paper Bottle Company (Paboco) w celu dostarczania swoim markom butelek w 100% pochodzenia biologicznego, nadających się do recyklingu i biodegradowalnych.

Już w 2018 roku grupa L'Oréal nawiązała współpracę z dostawcą ekologicznych opakowań Ecologic Brands w celu stworzenia pierwszej papierowej butelki do łazienki, która jest odporna na wilgotność w tym pomieszczeniu.

Technologia papierowych butelek firmy Ecologic Brands jesr niezwykła - składa się z tekturowej skorupy, do której włożona jest cienka torebka wykonana z przetworzonego plastiku spożywczego.

Butelki ze źródeł biologicznych i nadające się do recyklingu wkrótce będą używane przez marki La Roche Posay i Khiel’s. To tekturowe butelki opracowane przez start-up Paboco, którego L’Oréal jest partnerem od samego początku.

Technologia opracowana przez Paboco ma na celu tworzenie butelek w 100% nadających się do recyklingu, wykonanych z celulozy drzewnej z barierą opartą na biomateriałach, odpornych na płyny, CO2 i tlen, odpowiednich do produktów płynnych, takich jak napoje gazowane i niegazowane, produkty kosmetyczne i nie tylko.

Wysokie właściwości barierowe (odporność na przepuszczalność gazów) wymagane dla butelki zapewnia cienka warstwa PEF (polietylenofuranianu) holenderskiej firmy Avantium. PEF to polimer w 100% pochodzenia roślinnego, nadający się do recyklingu. W ten sposób możliwy jest pełny recykling butelki papierowej poprzez oddzielenie papieru i PEF.

Chociaż nadaje się do recyklingu, butelka Paboco nie została jeszcze przetestowana na rynku, w przeciwieństwie do butelki opracowanej przez Ecologic Brands.

W zeszłym roku La Roche Posay wprowadziła na rynek pierwsze tubki kosmetyczne zawierające część tektury. Opracowane we współpracy z Albéa, pozwalają zmniejszyć o 45% ilość plastiku potrzebnego do ich produkcji w porównaniu z konwencjonalną tubą. Garnier, kolejna flagowa marka grupy, również zobowiązuje się do wykorzystywania tych tubek jako część swoich celów środowiskowych.

Pisaliśmy na ten temat tu. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj. 

 

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
21.01.2025 12:25
Kosmetyki Rihanny zyskują nowego dużego dystrybutora online
Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beautyfentyskin

Marki kosmetyczne Rihanny: Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum będą od 22 stycznia dostępne online w brytyjskim sklepie kosmetycznym Cult Beauty.

Rihanna, czyli była piosenkarka, która odniosła globalny sukces dzięki swoim działaniom w biznesie kosmetycznym, wciąż nie ustaje w ekspansji. Marki Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum Rihanny wchodzą już 22 stycznia do oferty internetowego sklepu kosmetycznego Cult Beauty.

Rihanna stworzyła Fenty Beauty w 2017 roku, skupiając się początkowo na niezwykle szerokiej, bogatej gamie odcieni podkładów. Dodatkowo opracowane przez Fenty formuły chwalone były przez użytkowniczki o różnych typach i rodzajach cer, zyskując popularność na całym świecie dzięki swojej uniwersalności.

W 2020 roku Fenty wprowadziło na rynek swoją czystą, wegańską i przyjazną dla środowiska linię kosmetyków do pielęgnacji skóry Fenty Skin, jeszcze bardziej wzmacniając swój przekaz dostarczania „prostych i skutecznych rozwiązań kosmetycznych dla wszystkich”. Niedługo potem, w 2021 roku, na rynek trafił kolejny produkt – Fenty Eau de Parfum.

Obecnie kosmetyki Rihanny dostępne są na brytyjskim rynku w sieciach Selfridges, Sephora i Boots. Teraz przez wprowadzenie ich do oferty Cult Beauty staną się jeszcze bardziej przystępne, mając szansę dotrzeć do jeszcze większej liczby konsumentów na całym świecie.

Kiedy tworzyliśmy Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum, naprawdę chodziło o przełamanie globalnych granic, dotyczących piękna. Odcienie, które mówią same za siebie, wyjątkowa dostępność, i produkty, które zawsze spełniają oczekiwania – komentuje Rihanna wprowadzenie swojej marki do Cult Beauty. – Zawsze było dla mnie ważne, aby Fenty było dostępne dla jak największej liczby konsumentów, przez rozwijanie naszej wyjątkowej społeczności.

Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beauty, w tym Pro Filt’r Soft Matte Longwear Foundation, Gloss Bomb Universal Lip Luminizer, olejki nawilżające i wzmacniające do ust Fenty Treatz Hydrating, produkty do pielęgnacji skóry, a także ciepły, kwiatowy zapach Fenty Eau de Parfum.

Czytaj też: Marki kosmetyczne celebrytów, które przyciągały uwagę w 2024 roku

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 10:55