StoryEditor
Producenci
29.07.2022 00:00

L‘Oréal raportuje ponad 13 proc. wzrost po pierwszej połowie roku 2022

L‘Oréal osiągnął wyjątkowo dobre wyniki w pierwszej połowie roku, odnotowując wzrost na poziomie 13,5 proc. Dermokosmetyki odnotowały wzrost o 23,8 proc. w pierwszej połowie 2022 roku, a kosmetyki luksusowe skoczyły o ponad 25 proc. L’Oréal rósł dwa razy szybciej niż rynek i umocnił swoją pozycję światowego lidera branży kosmetycznej – informuje Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L‘Oréal.

L'Oréal w pierwszej połowie 2022 r. osiągnął wzrost na poziomie 13,5 proc. W tym samym okresie dermokosmetyki zanotowały wzrost o 23,8 proc., a kosmetyki luksusowe o ponad 25 proc. – L’Oréal rósł dwa razy szybciej niż rynek i umocnił swoją pozycję światowego lidera branży kosmetycznej – skomentował Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L'Oréal.

Nicolas Hieronimus powiedział, że wydajność grupy jest coraz bardziej zrównoważona. Równowaga jest zachowywana pomiędzy sprzedażą online i stacjonarną, która po ponownym otwarciu sklepów w większości krajów, odnotowuje coraz większe wzrosty. Handel online utrzymuje dwucyfrowe tempo. Wszystkie strefy geograficzne także odnotowały dwucyfrowe wzrosty, z dobrymi wynikami na rynkach wschodzących (SAPMENA–SSA 4, Ameryka Łacińska) i wybitnymi wynikami w Chinach kontynentalnych pomimo trudnej sytuacji biznesowej w tym regionie.

Nasza sprawdzona zdolność do waloryzowania naszego portfolio poprzez innowacje i kontrolowanie kosztów pozwoliła nam zaabsorbować wpływ wyższych cen surowców, złagodzić presję łańcucha dostaw i nadal efektywnie inwestować w nasze marki, jednocześnie poprawiając rentowność – wyjaśnia dyrektor generalny L'Oréal.

Wzrost L’Oréal w Europie
Europa osiągnęła silny wzrost +14,3 proc. like-for-like. Wraz ze zniesieniem ograniczeń dotyczących zdrowia publicznego w większości krajów, europejski rynek kosmetyczny rozwijał się dynamicznie w pierwszej połowie roku i przekroczył poziomy z roku 2019. Wzrosły wszystkie kategorie, a Grupa umocniła swoją pozycję w e-commerce.

Dywizja Kosmetyków Aktywnych (dermokosmetyki) znacząco zwiększyła swój udział w rynku, przy czym La Roche-Posay odnotował bardzo silny wzrost, a CeraVe szybko się rozwija. L’Oréal Luxe odnotowała wyjątkowe wyniki w zakresie zapachów, pomimo ograniczeń w łańcuchu dostaw. Wyniki Działu Produktów Konsumenckich były napędzane przez makijaż i pielęgnację skóry. 

Działalność Grupy na Ukrainie, wstrzymana 24 lutego po rosyjskiej inwazji, została wznowiona w ograniczonym stopniu. W Rosji Grupa tymczasowo zamknęła wszystkie własne sklepy i serwisy e-commerce oraz zawiesiła wszystkie inwestycje przemysłowe i medialne. Zgodnie z sankcjami europejskimi i amerykańskimi zawiesiła sprzedaż wszystkich produktów z wyjątkiem niezbędnych produktów codziennego użytku.

Przeczytaj również: Grupa L'Oréal osiągnęła pełną neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla

Ważnym osiągnieciem dla grupy jest również fakt, że program L’Oréal for the Future osiągnął ważny kamień milowy: po Stanach Zjednoczonych w 2021 roku osiągnięto neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla we wszystkich zakładach firmy w strefie Azji Północnej.

Mając na uwadze obecną niepewność i niestabilność, jesteśmy przekonani, że nasz unikalny, zrównoważony model biznesowy, innowacyjność, silne portfolio marek, pasja i zwinność naszych zespołów, a także nasza siła finansowa to atuty, które pozwolą nam realizować rentowną strategię zrównoważonego rozwoju. Pozostajemy optymistycznie nastawieni do perspektyw globalnego rynku kosmetycznego i jesteśmy przekonani, że możemy osiągnąć lepsze wyniki w 2022 roku i odnotować kolejny rok wzrostu sprzedaży i zysków – podsumował Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L'Oréal.

Przeczytaj również: Tomasz Synowiec, LOreal: Dwucyfrowe wzrosty w kategoriach makijażu, pielęgnacji twarzy i włosów [KOMENTARZ]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:46