Koncern zaprzeczył jednak stwierdzeniu byłej twarzy swojej marki, która oskarżyła firmę o zmianę wizerunku kampanii bez jej zgody, wydając następujące oświadczenie: "Nieprawdą jest, że L'Oréal Paris zmienił rysy twarzy pani Pinto lub jej kolor skóry w kampanii dotyczącej limitowanej edycji "Colors Take Flight".
Freida Pinto od tego czasu zapisała w umowie klauzulę, że nie będzie angażować się w promowanie produktów, jeśli w tym celu jej skóra będzie rozjaśniana.
Aktorka hitu filmowego "Slumdog Millionaire" stała się twarzą L'Oréal Paris w 2009 roku, ale dwa lata później jej kontrakt został poddany analizie, gdy zasugerowano, że firma wyretuszowała jej cerę podczas kampanii. - Jestem pewna, że tak było, ponieważ kolor, który był widoczny w kilku kampaniach, to nie jest kolor mojej skóry - powiedziała Freida Pinto w wywiadzie dla dziennika Guardian.
Praktyka "wybielania" komputerowo wizerunku ambasadorek o ciemniejszym odcieniu skóry była do niedawna często spotykanym zjawiskiem w świecie beauty.
W ubiegłym roku również brytyjska aktorka Jameela Jamil wyraziła ból i upokorzenie, jakie odczuwała, gdy została zmuszona do rozjaśnienia swojej karnacji w sesjach zdjęciowych podczas całej kariery, pokazując negatywny wpływ takiej postawy decydentów świata filmu i beauty na swoje zdrowie psychiczne.