Sprzedaż L’Oreal w 2023 r. wyniosła 41,18 mld EUR, co oznacza wzrost o 11 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Dział produktów profesjonalnych odnotował wzrost o 7,6 proc. w ciągu roku, wspierany przez strategiczną koncentrację na rozwoju pielęgnacji włosów, wzmacnianiu podejścia wielokanałowego i zdobywaniu nowych rynków. Najsilniejszy wzrost odnotowały tu marki L‘Oréal Professionnel i Kérastase.
Natomiast dział produktów konsumenckich osiągnął najlepszy wzrost od ponad 30 lat. Wyniósł on 12,6 proc., co wynikało z realizacji strategii jednoczesnej demokratyzacji i premiumizacji. Tutaj głównym czynnikiem wzrostu były marki Maybelline New York, L‘Oréal Paris i NYX Professional Makeup, a także produkty z kategorii pielęgnacji włosów i skóry.
Komentując wyniki, Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L‘Oréal, powiedział:
Dodał też, że w trudnym środowisku napięć geopolitycznych, presji inflacyjnej i stagnacji na rynku kosmetycznym w Chinach firmie udało się osiągnąć najlepszy wzrost like-for-like od ponad 20 lat (z wyłączeniem 2021 r.).
Faktem jest, że o ile sprzedaż w Europie odnotowała wzrost o 16 w ujęciu like-for-like, w Ameryce Północnej o 11,8 proc., a w Ameryce Łacińskiej o 24,4 proc. to w sprzedaż w Azji Północnej skurczyła się, 0,9 proc. like-for-like. Wpływ na to miał reset w handlu detalicznym w branży turystycznej. Natomiast w Chinach kontynentalnych L‘Oréal odnotował wzrost o 5,4 proc., znacznie umacniając swoją pozycję lidera, dzięki inwestycjom w dystrybucję. Także w Hongkongu dynamika sprzedaży była wysoka, ponieważ tam wznowiono działalność turystyczną. Również w Japonii L‘Oréal osiągnął znacznie lepsze wyniki niż rynek, dzięki wzrostom w dziale Consumer Products i L‘Oréal Luxe.
Poinformował też, że w centrum zainteresowania firmy jest obecnie rozwój nowoczesnych technologii.
L‘Oréal to firma funkcjonująca na rynku od 115 lat. W ramach grupy finkcjonuje 37 międzynarodowych marek. Firma zatrudnia ponad 90 tys. pracowników. Sprzedaż prowadzi we wszystkich kanałach dystrybucji (e-commerce, rynek masowy, domy towarowe, apteki, perfumerie, salony fryzjerskie, markowe i turystyczne). Dysponuje 20 centrami badawczymi w 11 krajach na całym świecie.