StoryEditor
Producenci
05.12.2022 00:00

L‘Oréal nabył udziały Microphyt – producenta mikroalg

L’ Oréal nabył mniejszościowy pakiet udziałów we francuskiej firmie biotechnologicznej Microphyt produkującej mikroalgi.

L’Oréal inwestuje w zielone technologie, przejmując poprzez swój fundusz venture capital BOLD (Business Opportunities for L’Oréal Development), pakiet mniejszościowy we francuskiej firmie biotechnologicznej Microphyt.  

Microphyt należy do firm produkujących na dużą skalę i w kontrolowany sposób najszersze odmiany mikroalg na świecie.

Mikroalgi to mikroskopijne organizmy roślinne stosowane w kosmetyce ze względu na ich aktywne właściwości i właściwości funkcjonalne.Firma posiada zintegrowaną platformę, która przekształca mikroalgi i w ten sposób opracowuje naturalne i odnawialne składniki, które doskonale wpisują się w zrównoważone ambicje L’Oréala.

Mikroalgi zostały okrzyknięte jedną z największych możliwości w zakresie składników dla branży kosmetycznej w 2021 roku.

Przejęcie udziałów mniejszościowych w Microphyt przez L’Oréal jest częścią programu zrównoważonego rozwoju, którego celem jest doprowadzenie do tego, że do 2030 r.  95 proc. składników wykorzystywanych przez L’Oréal będzie pochodziło ze źródeł biologicznych.

L‘Oréal i Microphyt zbudują platformę technologiczną i połączą zasoby materialne i ludzkie w celu stworzenia surowców z biomasy mikroalg. Ambicją obu firm jest nawiązanie długoterminowej współpracy na rzecz rozwoju nowych rozwiązań kosmetycznych.

To powiązanie następuje po kilku strategicznych partnerstwach naukowych nawiązanych ostatnio przez firmę L‘Oréal. Obejmuje to firmę Verily zajmującą się zdrowiem precyzyjnym, Narodowy Instytut Nauk o Materiałach (NIMS) w Japonii oraz Singapurskie Centrum Inżynierii Środowiskowej Nauk Przyrodniczych (SCELSE).

– Naszą ambicją jest współpraca na całym świecie z najbardziej przełomowymi jednostkami naukowymi w dziedzinie nauk zielonych, aby wspólnie rozwijać odpowiedzialne innowacje na dużą skalę i udostępniać je jak największej liczbie osób – mówi Barbara Lavernos, wiceprezes ds. odpowiedzialny za badania, innowacje i technologię w Grupie L‘Oréal. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z kontynuowania tej nowej współpracy z Microphyt, która pozwoli nam, dzięki unikalnym naturalnym rozwiązaniom pochodzącym z mikroalg, jeszcze bardziej przyspieszyć nasze dążenie do bardziej zrównoważonego rozwoju – dodała.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 00:01